Porady i inspiracje

Kreatyna – w jakich sytuacjach sprawdzi się ten suplement?

Osoby, które dbają o swoją aktywność fizyczną, często wspomagają się różnego rodzaju suplementami diety. Jednym z nich jest kreatyna, czyli związek zawierający elementy strukturalne kwasu octowego i guanidyny. Krótko mówiąc — jest to składnik, który naturalnie występuje głównie w ścięgnach i mięśniach człowieka. Kiedy właściwie powinno się go zażywać i w jaki sposób on działa?

Jak działa kreatyna?

Możesz teraz zadawać sobie pytanie, jak właściwie działa kreatyna i jakie skutki dla sportowców ma jej zażywanie. Musisz pamiętać, że ten suplement przede wszystkim jest już obecny w organizmie człowieka, magazynuje się go w głównie w mięśniach i ścięgnach. Jego zadaniem jest odnawianie cząsteczek ATP – to one odpowiadają za uwalnianie się energii, z której nieustannie czerpiesz każdego dnia. Można więc powiedzieć, że spełniają one funkcję magazynu, z którego człowiek korzysta na przykład w trakcie wysiłku fizycznego. Tego typu suplementy dla sportowców mają także wpływ na beztłuszczowy rozrost tkanki mięśniowej.

Krótko mówiąc, prawidłowo stosowany produkt, taki jak kreatyna, ma zapewnić Ci tyle siły, by można ją było wykorzystać do zbudowania Twojej masy ciała. Wpływa ona także na szybszą regenerację organizmu po znacznym wysiłku fizycznym. Dzięki temu ogólnie przyczynia się do tego, że stajesz się nie tylko sprawniejszą osobą, ale także zwiększa się Twoja ogólna wydolność. 

Kiedy kreatyna najlepiej się sprawdza?

Wiesz już, że kreatyna odpowiada za regenerację i gromadzenie energii. Szybko da się wywnioskować, że najlepiej sprawdza się ona, gdy jesteś osobą bardzo aktywną fizycznie. Może to dotyczyć profesjonalnego uprawiania sportu lub też zajmowania się tym w ramach hobby czy wypoczynku. Aby osiągnąć najlepsze wyniki stosowania suplementów dla sportowców, zadbaj jednak też o swoją dietę. Musi ona dostarczać Twojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu osiągniesz zakładane efekty oraz maksymalnie wykorzystasz potencjał zażywanych odżywek. 

Kiedy powinno się jednak zażywać odżywki dla sportowców, by działały one skutecznie? Przede wszystkim pamiętaj, by robić to cyklicznie, ponieważ konieczne jest przywrócenie produkcji kreatyny przez organizm w chwili, w której została ona dostarczona do niego z zewnątrz. Jeżeli pierwszy raz masz zamiar brać ten suplement, to zacznij raczej od małych porcji i dopiero potem stopniowo zwiększaj dawkę. Uważa się, że kreatynę powinno się brać około trzydziestu minut przed treningiem, istnieje jednak wiele teorii na ten temat – niektórzy sądzą, że trzeba go zażywać rano, inni, że po treningu jest równie skuteczna.

Postaw na najlepszą kreatynę z Activlab

Jeśli wiesz już, w jaki sytuacjach sprawdzą się suplementy i odżywki dla sportowców, to wybierz najbardziej odpowiadające Ci produkty. Postaw na przykład na wyrób, jakim jest kreatyna Activlab.pl i ciesz się efektami, jakie daje połączenie jej z właściwą dietą i planem treningowym. Zadbaj o to, by stosować dobrze przyswajalny produkt w formie proszku lub wygodnych tabletek, które zawsze możesz mieć ze sobą.

google_news