Wydarzenia Bielsko-Biała

Kręcą kilometry dla dzieci! Każdy może się przyłączyć

Wystartowała trzecia edycja akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA” – kręcimy kilometry dla dzieci!

Każdy może pomóc dzieciom z domów dziecka oraz podopiecznym świetlic środowiskowych, a jednocześnie zadbać o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Sportowe wyzwanie startuje już 1 sierpnia.

„Rower Pomaga z Galerią SFERA” to wspólne wyzwanie Galerii SFERA i Fundacji Ekologicznej ARKA, które łączy tematykę ekologiczną i społeczną. Dzieci w tym roku otrzymają rowery Kross BLACK EDITION 1 M, które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i na górskich oraz leśnych ścieżkach.

Zadanie jest bardzo proste –wystarczy pobrać aplikację Endomondo „Rower Pomaga z Galerią SFERA”, która zliczy przejechane kilometry podczas każdej przejażdżki.

– Bielszczanie oraz mieszkańcy regionu bardzo chętnie angażują się w naszą akcję. Wyzwanie Galerii SFERA wystartowało 1 sierpnia. Przez cały miesiąc rowerzyści będą mogli przemierzać kilometry i jednocześnie spełniać dziecięce marzenia o własnym rowerze. Finał akcji odbędzie się 31 sierpnia w Galerii SFERA. Wtedy właśnie, przekażemy rowery dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA. – Jest to także wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogą wziąć udział w grach, zabawach, warsztatach i innych rowerowych atrakcjach, przygotowanych przez Galerię SFERA – dodaje.

W zeszłym roku w akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA” rowerzyści przejechali ponad pół miliona kilometrów! Dzięki ich zaangażowaniu SFERA przekazała dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych aż dziesięć rowerów.

google_news