Wydarzenia Bielsko-Biała

Kredyty zero procent i pomoc dla przedsiębiorców. Konferencja PO w Bielsku-Białej

Dziś o godz. 11:00 w Bielsku-Białej odbyła się wspólna konferencja prasowa senator Agnieszki Gorgoń-Komor oraz posłanki Mirosławy Nykiel. Członkinie Platformy Obywatelskiej przedstawiły założenia programu wyborczego, z którym od kilku tygodni parlamentarzyści jeżdżą po Polsce. W niedzielę Żywiec odwiedzi Donald Tusk.

Tydzień po tygodniu spotkania z wyborcami Platformy Obywatelskiej odbywają się w każdym województwie. W najbliższą niedzielę lider partii opozycyjnej Donald Tusk zawita np. do Żywca (więcej na ten temat piszemy w materiale Donald Tusk przyjedzie do Żywca. Będzie rozmawiać o przyszłości Polski). Dziś w czasie konferencji prasowej w biurze senator Agnieszki Gorgoń-Komor bielskie parlamentarzystki opowiedziały o elementach prezentowanego programu wyborczego.

Polityka mieszkaniowa to pierwszy krok do tego, żeby młodzi ludzie zostali w Polsce. Ceny mieszkań zaproponowane przez rząd nie były opłacalne dla Polaków. Były to zwyczajne ceny rynkowe. Dlatego proponujemy wsparcie kredytów mieszkaniowych. Kredyty, w których spłacany byłby sam kapitał. Odsetki pokrywałby Bank Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze na ten cel są – mówiła senator.

Kredyty bez oprocentowania miałyby być dostępne dla osób młodych, planujących zakup pierwszego mieszkania. Dodatkowo w programie znalazła się dopłata w kwocie 600 zł do wynajmu oraz przeznaczenie 10 mld zł dla samorządów na remonty mieszkań.

Posłanka Mirosława Nykiel przedstawiła zaś program dla przedsiębiorców. Wśród jego założeń znajdziemy konieczność rozliczenia PIT tylko od zapłaconych faktur, świadczenie zdrowotne wypłacane od pierwszego dnia choroby przez ZUS, prosta i czytelna składka zdrowotna oraz wydłużony do sześciu miesięcy czas wejścia w życie ustaw podatkowych.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
69 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bez ale
bez ale
2 miesięcy temu

Łajdak pisowski z portretem w dłoni papieża JPII,jest nadal łajdakiem pisowskim.

Henryk S.
Henryk S.
2 miesięcy temu

Wygląda na to, że “diabeł w ornat się ubrał i na mszę dzwoni”

Co To Za Kpiny
Co To Za Kpiny
2 miesięcy temu

Co wy to obiecujecie jak wasz minister finansów mówił że pieniędzy nie było, nie ma i nie będzie. Nie róbcie kpin z ludzi. A może dodatkowo obnizycie wiek emerytalny?? niesamowite oszusty.

sknera
sknera
2 miesięcy temu

Oszczędzający stracili w ciągu roku 35 % swoich oszczędności,a zarabiający 5000 zł na rękę 780złotych z każdej wypłaty.Takich bydlaków przy władzy jeszcze nie mieliśmy. Takich gadających pustych pisowskich głów jest na pęczki,tutaj gro.Ta złodziejska banda ograbiła oszczędzających w ciągu roku na setki miliardów.

Sknera to bydlak
Sknera to bydlak
2 miesięcy temu
Reply to  sknera

Ty pajacu to przez was sa wysokie ceny i jest wojna. Tak tak to wy karmiliscie czyli PO, PSL i lewactwo Putina i uzależniliscie nas w 100% od surowców ruskich i przez to jest taka drożyzna. Spieprzać cygańskie dziady!!!!dobrze że PiS polikwidowal wasze dziadowskie umowy choćby na gaz.

sknera
sknera
2 miesięcy temu

Liczby dla pisowskiego bydlaka,bo tam innych nie ma. Węgiel z Rosji za rządów złodziei i malwersantów : 2015 6.510 tyś ton 2016 5.209 tyś ton 2017 8.621tyś ton 2018 13.054 tyś ton 2019 10.800 tys to 2020 9.452 tyś to 2021 8.300 tyś ton Poszło na to miliardy złotych, ropa zaś płynęła do Polski rurociągiem Przyjaźń dopóki ruscy jej nie zakręcili końcem lutego tego roku,pomimo,że certyfikowany kłamca Morawiecki i hochsztapler Obajtek kłamali.Umowy na gaz zawarł niejaki pisowski tuman minister Jasiński i premier Pawlak musiał je kontynuować,bo zapłacilibyśmy niebotyczne kary.To wszystko już było wielokrotnie wyjaśniane,ale do nawiedzonych bydlaków pisowskich to nie… Czytaj więcej »

Łapać Agenta
Łapać Agenta
2 miesięcy temu
Reply to  sknera

Aaa widzę że tu sknera posługuje się tabelami od ruskich. Oj mamy agenta na beskidzkiej!!!

sknera
sknera
2 miesięcy temu
Reply to  Łapać Agenta

Jak się jest durniem od urodzenia,to się nawet nie wie gdzie szukać gospodarczych informacji.

Janusz
Janusz
2 miesięcy temu

Dziękuję wszystkim którzy rozumia co to Polska .Dziś wszyscy politycy będą obiecywać będą się nawzajem szczuli jak wściekłe psy.Ale to nie przyniesie Polsce dobrobytu oni będą mieli pieniądze a gro Polaków nadal będzie żyło w ubóstwie.Dlatego wolę wybrać PIS bo joz wiem jak rządzą i jest w miarę stabilnie.Wszystko się zmieni dopiero jak stare pierdoły się wykruszą i zacznie nowe pokolenie przejmować władze ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać.

to tu
to tu
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Ty pisowski kałmuku,przy tej władzy to masz najbardziej stabilne ceny.Codziennie wyższe.Co trzeba mieć w tym pustym łbie dodatkowo,żeby takie idiotyzmy wygłaszać.

Taka Prawda
Taka Prawda
2 miesięcy temu
Reply to  to tu

Ty lewacki oszuście to między innymi przez ciebie jest drożyzna bo głosujesz na Donalda czy innych lewaków, którzy syto karmili Putina i mamy dzis wojne bo tak uzależniliscie nas od ruskich.

AWE
AWE
2 miesięcy temu
Reply to  to tu

Gdyby w czasach pandemii i wojny byli POwcy u władzy to już dawno inflacja byłaby spokojnie 50%, a Putin pukał już by do naszych drzwi…

Kazia
Kazia
2 miesięcy temu

Dlatego tak długo ukrywali swój program, tłumacząc się, że PIS go im ukradnie.
Na ich miejscu też bym się go wstydził. Tusk startował jako liberał, a teraz udaje socjalistę. Rudzi są jednak fałszywi.

żywczyk
żywczyk
2 miesięcy temu

Jedno jest pewne ,pisiory to nie polskość,to nienormalność.

Wik
Wik
2 miesięcy temu

A kiedy będą rozdawać koperty za darmo?

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu

Wróbelki ćwierkają, co następuje: autorem poronionego pomysłu ostatniego ataku na Papieża jest Sławomir Nitras (podobno wspólnie z kimś z kierownictwa TVN). Koncepcja powstała pod koniec 2022, gdy do Nitrasa docierają sygnały, że w Szczecinie dziennikarze ponownie zainteresowali się sprawą pedofila Krzysztofa F., pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, działacza Platformy i aktywisty LGBT, współpracownika Gebkewicza i wyborczego męża zaufania Trzaskowskiego. Ponoć dużo nitek tej sprawy nie zostało jeszcze wyciągniętych. Nie wiemy, co Nitras sądzi na temat pedofilii, ale na pewno zdaje on sobie sprawę, że politycznie afery tego rodzaju są bardzo obciążające. Na początku 2023 Nitras, wraz ze swoją grupą młodszych działaczy Platformy,… Czytaj więcej »

aby manipukować
aby manipukować
2 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Wróbelki ćwierkają, podobno, ponoć – Goździkowa opowiadała?

Janusz
Janusz
2 miesięcy temu

Dalej nikt nie może zrozumieć sytuacji w jakiej jest nasz kraj ,Mamy obecnie stan wojny partyjnej z obu stron obiecanki wyborcze
Panie Tusk prosimy o konkrety.Jsk wygracie kto będzie kandydował na prezydenta kto będzie premierem ministrem obrony.Drugie pytanie co że zbrojeniami czy znowu Pan osłabi armię.lista pytań jest długa spotkamy się w Żywcu mam nadzieję że będę mógł je zadać

zza Soły
zza Soły
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Nie wystarczy ci konkret : odsunięcie pisowskiej bandy złodziei i hochsztaplerów od władzy i przywrócenie normalności.Później przywracanie praworządności i stawianie gospodarki na nogi. Wystarczyło śledzić dotychczasowe spotkania Tuska w sieci i wszystko już byś wiedział.Co to znaczy obiecanki wyborcze,jak kraj znajduje się w ruinie.Obojętne kto wygra,to po wyborach dowiesz się jak wygląda stan finansów państwa,a wygląda tragicznie.Wtedy przejrzycie na oczy.Wszystko dotychczas jest zamiatanie pod dywan.Przy tej władzy jest pewne,że nie wygrzebiemy się z kłopotów.

!
!
2 miesięcy temu
Reply to  zza Soły

twój ryży szef powiedział że polskość to nienormalność to o jakiej normalności bełkoczesz ty zza Buga bo za Sołą takich ciemnych nie ma

zza Soły
zza Soły
2 miesięcy temu
Reply to  !

Kaczor,podczas spotkania w Pabianicach powiedział :Słowa Donalda Tuska ,”że polskość to nienormalność “są nieuczciwie cytowane.
W miesięczniku “Znak” w listopadzie 1987 roku ,Tusk pytał ,jak” wyzwolić się z tych stereotypów które towarzyszą nam niemal od urodzenia ,wzmacniane literaturą,historią,powszechnymi resentymentami.” “Co pozostanie z polskości ,gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń ? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością ,kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu “

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu
Reply to  zza Soły

Lista zasług pana Tuska jest długa i każdy powinien mieć szanse się z nią zapoznać. Zacznijmy od twardo wypowiedzianych słów Tuska w 2007 roku. Wszyscy pamiętamy jak pan Tusk przemawiał do Polaków i mówił, że jak ktoś w rządzie PO, choćby tylko pomyśli o podwyżce podatków, to on Tusk, osobiście go z rządu wyrzuci. 2012: drastyczny wzrost bezrobocia podpisanie paktu fiskalnego podpisanie ACTA pan Tusk wywalczył w Unii prawo do zasiadania raz do roku przy stole państw strefy euro, na dostawionym stołku, dodatkowo Polska ma prawo milczeć. podarowanie 7 mld EURO na ratowanie Grecji i ich 3x większych od naszych… Czytaj więcej »

To do ciebie
To do ciebie
2 miesięcy temu
Reply to  zza Soły

Stary komuch powinien milczeć.

Wik
Wik
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Jak Donald wygra to wzmocni Polskę Bundeswehrą.

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu

Zamiast dziękować na kolanach tym światłym i światlejszym kołchozowym elytom za ich ciężką i niewdzięczną “pracę”, ten ciemny lud, siedzący po grodach w skleconych z gliny i patyków lepiankach, niczego nie rozumie. 

?
?
2 miesięcy temu

Nie wiecie czy papiery w rękach tych działaczek można stosować jako zamiennik papieru toaletowego?

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu

Lista zasług pana Tuska jest długa i każdy powinien mieć szanse się z nią zapoznać. Zacznijmy od twardo wypowiedzianych słów Tuska w 2007 roku. Wszyscy pamiętamy jak pan Tusk przemawiał do Polaków i mówił, że jak ktoś w rządzie PO, choćby tylko pomyśli o podwyżce podatków, to on Tusk, osobiście go z rządu wyrzuci. 2012: drastyczny wzrost bezrobocia podpisanie paktu fiskalnego podpisanie ACTA pan Tusk wywalczył w Unii prawo do zasiadania raz do roku przy stole państw strefy euro, na dostawionym stołku, dodatkowo Polska ma prawo milczeć. podarowanie 7 mld EURO na ratowanie Grecji i ich 3x większych od naszych… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
2 miesięcy temu

Tusk -Kaczynski PiS -Po a gdzie Polska .Dlaczego panowie się nie możecie porozumieć obija jesteście katolikami oboje jesteście braćmi.Apieluje do was podajcie sobie ręce i przekażcie sobie znak pokoju a Polska będzie znowu Polska

w studni dudni
w studni dudni
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Rzucanie grochem o ścianę .Ten skarlały pokurcz nie cofnie się już przed niczym.Doskonale wie co go czeka,za to co swoimi rządami uczynił Polsce.

tere fere kuku
tere fere kuku
2 miesięcy temu

Taka prawda,bydlakom się pieniądze skończyły.Brakuje na marcowe ochłapy dla emerytów i Moradziecki robi znów ten sam numer,bierze z Funduszu Solidarnościowego ,fundusz powołany po to,aby wspierać niepełnosprawnych .Fundusz Solidarnościowy z Funduszu Rezerwy Demograficznej pożyczy ponad 5 mld zł.Młodzi będziecie widzieć swoje emerytury jak świnia niebo.

Ja Jacek
Ja Jacek
2 miesięcy temu
Reply to  tere fere kuku

Obserwując wpisy dokonywane przez anonimowych uczestników różnych forów dyskusyjnych, można bez trudu zorientować się w wytycznych, jakie wychodzą z kwatery obozu zdrady i zaprzaństwa. Nawet gdybyśmy nic nie wiedzieli o jej proweniencji, zdradziłoby ją nam właśnie to emocjonalne zaangażowanie. Gołym okiem widać w nim bowiem dwa charakterystyczne elementy: z jednej strony służalczą gotowość, a z drugiej – atawistyczną nienawiść.

tere fere kuku
tere fere kuku
2 miesięcy temu
Reply to  Ja Jacek

Powiedział k****n z obozu Kaczora Dyktatora i nafaszerowany [email protected] z TVSzambo o bolszewickiej proweniencji.Twój atawizm jest czysto katobolszewicki,Tak trzymaj pisowski p******e.

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu
Reply to  tere fere kuku

Przykłady atawizmów :- Na przykład, u człowieka mogą to być dodatkowe sutki, szczątkowy ogon, nadmierne owłosienie twarzy lub tułowia, silnie rozwinięte kły, obecność sprawnych mięśni poruszających małżowiną uszną.

tylko pytam
tylko pytam
2 miesięcy temu
Reply to  tere fere kuku

Synku ty wiesz o czym bredzisz ?… pożyczy 5miliardów… te fundusze to jakieś banki?

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu

Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. Tego się nie do skomentować prozą… Żeby było proszę państwa tak jak było * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć… Czytaj więcej »

rem
rem
2 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Brawa takiemu poecie,co pisze wiersze w klozecie.

Nikodem Dyzma z Żywca
Nikodem Dyzma z Żywca
2 miesięcy temu

Tak, ludzie to d****e i na was zagłosują a odsetki spłaci za nich Bank Zbożowy Wincenta. R.

skrupulant
skrupulant
2 miesięcy temu

Porządnemu człowiekowi zaczyna brakować słów,aby we właściwy sposób opisać łajdactwa tej władzy,których jesteśmy świadkami.Tylko pisowskie półgłówki tego nie dostrzegają.

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu
Reply to  skrupulant

Nie wiem co bierzesz porządny człowieku ale bierz pół

skrupulant
skrupulant
2 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Ty nic nie bierzesz,więc jesteś głupi jak but,z którejkolwiek nogi.

DO MAMRA
DO MAMRA
2 miesięcy temu

Gdzie są MIESZKANIA KOMUNALNE platformiane KOORWY?!?

do pierdla
do pierdla
2 miesięcy temu
Reply to  DO MAMRA

Tam gdzie 100 000 mieszkań z programu Mieszkanie +. Pisowscy złodzieje.

Gonzo
Gonzo
2 miesięcy temu

Dobranoc

Tetryk
Tetryk
2 miesięcy temu

Ostatnio beskidzka24 zainteresowała się jak głosują polscy posłowie w sejmie. Proponuję zainteresować się też jak głosują nasi europarlamentarzyści. I tak kilka tygodni temu komisja ochrony środowiska PE usiłowała przegłosować oddanie polskich lasów pod zarząd UE. Za tą ustawą i przeciwko interesom Polski głosowali posłowie PO- Ewa Kopacz, Bartosz Arłukowicz, oraz Adam Jarubas z ZSL. Unia usiłując przejąć polskie lasy chce zarządzać jedną trzecią obszaru kraju. Nikt nie zastanawia się nad konsekwencjami przejęcia przez obce państwo czy federację obcych państw również bogactw naturalnych znajdujących się pod tymi lasami, a szkoda.

proste
proste
2 miesięcy temu
Reply to  Tetryk

beskidzka24 to organ KC PO ,o takich głosowaniach nie wspomną

popracuj lepiej sam bez powtarzania zasłyszanego
popracuj lepiej sam bez powtarzania zasłyszanego
2 miesięcy temu
Reply to  Tetryk

Prawda jest taka, że B24 jako medium lokalne interesuje się nie po raz pierwszy jak głosują lokalni posłowie. Prawda jest taka, że za nieprawdziwym przykładem wciągasz innych w swoje gierki pozalokalne.

.
.
2 miesięcy temu

lewacka 24 pl.to mistrzowie prowokacji,manipulacji i wciągania w gierki.A gdzie to jest ”kontrowersyjny” redaktor? Wyswaliście go na urlop?W końcu na lokalnym rynku medialnym pojawił się rywal,prawdziwy lokalny portal ,to trzeba było troszkę przychamować

jak potłuczony
jak potłuczony
2 miesięcy temu
Reply to  .

“taka prawda” (za chwilę może Cię poprze pani o jedynie słusznym nicku) jak pisownia “przychamować”, chyba że od chamstwa.

sts
sts
2 miesięcy temu
Reply to  Tetryk

Ty pisowski kacapie,gdzie jest te pół miliarda drzew ,których posadzenie zapowiadał ten certyfikowany kłamca Moradziecki ?Dobrze,że Unia się zainteresowała polskimi lasami,bo te zbiry wycinają polskie lasy jak za Hitlera.

Zyga
Zyga
2 miesięcy temu

Platformersi chcą przebić w rozdawnictwie obóz rządzący, przynajmniej w Obietnicach.

proste
proste
2 miesięcy temu

A do niedawna bełkotali ,że PiS uprawia rozdawnictwo,teraz twierdzą ,że utrzymają wszystko ,do tego kredyty 0 % i czterodniowy tydzień pracy . Tusk jak Ferdynand Kiepski “kiełbasę ,browary i inne towary ja obiecuję wam ,tylko mnie wybierzcie nja prezydenta”

bajo bongo
bajo bongo
2 miesięcy temu
Reply to  proste

Kiełbasę wyborczą to rozdawali te pisowskie półgłówki co wybory,zadłużając nas,a dziś to prawie bilion złotych,a o długu wewnętrznym to już lepiej nie wspominać.To jest dług na kilka pokoleń.Jedno jest pewne,a historia to potwierdzi,że tę złodziejską władzę dzieci i wnuki będą przeklinać przez dziesiątki lat.Młodzi jak możecie szukajcie miejsca do życia wszędzie,tylko nie u tych pisowskich złodziei.

!
!
2 miesięcy temu
Reply to  bajo bongo

za chwilę ci braknie pomysłów na wymyślanie nowych nicków

bajo bongo
bajo bongo
2 miesięcy temu
Reply to  !

Martw się o siebie pisowski przymule.

ale jaja
ale jaja
2 miesięcy temu
Reply to  bajo bongo

Bary Mongoł?

"Kredyt zero procent" - kiełbasa wyborcza
"Kredyt zero procent" - kiełbasa wyborcza
2 miesięcy temu

Mentzen z Konfederacji zwrócił uwagę, że przy kredycie na 500 tys. zł odsetki wyniosą 770 tys. zł i podkreślił, że to 7 razy więcej niż koszt programu 500 plus na jedno dziecko przez 18 lat (108 tys. zł).
Mentzen stwierdził, że gdyby program Platformy “kredyt zero procent” wszedł w życie, najbardziej skorzystaliby na nim jego beneficjenci oraz banki. – To będzie bezpośredni transfer pieniędzy do banków – podkreślił. Mentzen powiedział, że uczestnicy programu byliby dla banków pewnymi klientami, “niewrażliwymi na cenę”, którym nie będzie opłacało się wcześniej spłacać kredytu.

bajo bongo
bajo bongo
2 miesięcy temu

Słuchaj faszysty,a wyjdziesz tak samo jak pokolenie dziadków w 1939 roku.

No tak
No tak
2 miesięcy temu
Reply to  bajo bongo

To jedno zdanie już zdradza komucha.

stop folksdojczom
stop folksdojczom
2 miesięcy temu
Reply to  No tak

to nawet nie jest komuch ,to świr o 20 nickach

taka prawda
taka prawda
2 miesięcy temu

Siedzą, każdy na swojej chmurce, Castro, Putin i Tusk, przyglądają się na ziemię i płaczą. Pan Bóg przechadzał się i zbliżywszy się do Castro, pyta: – Co tak płaczesz synu? – Panie Boże – odpowiada Castro zalany łzami – całe życie gnębiłem ten biedny naród, głodziłem, więziłem, co ja im zostawiłem, tylko głód i ubóstwo. – Nie martw się – odpowiada Pan Bóg – dzięki twojemu reżimowi wychowałeś ich na zahartowanych ludzi, poradzą sobie. Pan Bóg podchodzi do Putina i pyta, czemu tak płacze. – Panie Boże – mówi Putin – tak gnębiłem tych moich Rosjan i goniłem do pracy,… Czytaj więcej »

cdn.
cdn.
2 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Tam był jeszcze czwarty, obecnie rządzący, pytanie było co zostawia dla wnuków.

cd.
cd.
2 miesięcy temu
Reply to  cdn.

na pewno nie niemiecki land

wyobraźni
wyobraźni
2 miesięcy temu
Reply to  cd.

Nie trzeba, przejmą za długi

cd
cd
2 miesięcy temu
Reply to  wyobraźni

już wszystko przejęli,za PO ,nie za długi ,za grosze

Gonzo
Gonzo
2 miesięcy temu

stańcie z tym programem pod latarnią, przechodzący pies będzie miał okazję was olać

prezentować, nie było
prezentować, nie było
2 miesięcy temu
Reply to  Gonzo

ale s**a już nie

poloneza czas zacząć
poloneza czas zacząć
2 miesięcy temu

Gdzie dokładniej odbyła się konferencja prasowa, kto na niej był? Widać na zdjęciach tylko 2 panie, momentami 3. Kto obieca mniej procent, platforma zero, rząd 2. Ogłupiania obywateli w obietnicach przedwyborczych czas zacząć.

Marek
Marek
2 miesięcy temu

Platforma obłudników

ścigać się
ścigać się
2 miesięcy temu
Reply to  Marek

Dobrze robią, kto da mniej tym dla młodych lepiej, platforma zero i kolej na rząd np. minus 2%.