Wydarzenia Żywiec

Krzyżowa: Kto kandyduje w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Jeleśnia?

Fot. Materiał prasowy

Gminna Komisja Wyborcza w Jeleśni poinformowała o tym, kto będzie kandydował w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Jeleśnia w okręgu wyborczym nr 1, który obejmuje część Krzyżowej.

Przypomnijmy, że wybory odbędą się 19 grudnia z uwagi na to, że 29 września zmarł dotychczasowy radny z tego okręgu Kazimierz Płaza. W wyznaczonym terminie poinformowano o utworzeniu trzech komitetów wyborczych, ale tylko dwa z nich zgłosiły kandydatów na radnych (nie zrobił tego Komitet Wyborczy Wyborców Krzyżowa Razem).

Kandydatami na radnych są: Lucyna Krzyżowska (53 lata, KWW Siła z Gór) oraz były sołtys Krzyżowej i były radny Marian Waligóra (63 lata, KWW Dla Ludzi).

Dodajmy, że okręg wyborczy nr 1 obejmuje w Krzyżowej ulice: Borowa, Brzozowa, Buławowa, Butorowa, Długa, Do Dablina, Graniczna, Jana Pawła II (strona lewa) od Nr 1 do 95, (strona prawa) od Nr 2 do 244, Jaśminowa, Jodłowa, Krótka, Krzepinowa, Lipowa, Łęgowa, Majcherków, Matejczykowa, Miziowa, Modrzewiowa, Mostowa, Owsiana, Pod Kiczorą, Różana, Smolickich, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Strażacka, Sumakowa, Szkolna, Śliwkowa, Turystyczna, Walusiowa, Wąska, Źródlana.

W wyborach samorządowych jesienią 2018 roku w okręgu tym zarejestrowanych było 677 osób, które mogły głosować.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Mieszkańcy mają prawo zbojkotować wybory na znak protestu co się wyprawia w samorządzie gminy. Zero poparcia i niech radni organizują się sami, przy braku jednego radnego żadna szkoda a oszczędność dla budżetu.