Na sygnale Oświęcim

Szok! Dwukrotnie zatrzymany po pijaku z wcześniejszymi dwoma sądowymi zakazami!

Zatrzymany drogowy recydywista. Fot. KPP Oświęcim

W niespełna trzy tygodnie policjanci dwukrotnie zatrzymali 42-latka, który kierował samochodem po pijanemu i to pomimo dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów!

Jak podkreśla aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, do pierwszego zatrzymania doszło 10 listopada w Przeciszowie.

Tego dnia tuż po 20.00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie, że na parkingu sklepowym na ulicy Podlesie w seacie siedzi mężczyzna upojony alkoholem i zasypia za kierownicą. Na miejsce natychmiast udał się patrol z Komisariatu Policji w Zatorze. Jak się okazało 42-latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu oraz posiadając dwa sądownie orzeczone zakazy kierowania pojazdami! Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania dwóch sądowych zakazów kierowania – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Na nic to się zdało, bo 30 listopada policjanci z Zatora zatrzymali 42-latka we Włosienicy.

Mundurowi zauważyli go w chwili, gdy jechał samochodem w kierunku Oświęcimia. Włączając sygnały uprzywilejowania pojechali natychmiast za nim. Po chwili mężczyzna skręcił na parking sklepowy, gdzie został zatrzymany. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało trzy promile alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie policji. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione kolejne zarzuty. Mając na względzie zagrożenie, które stwarzał zatrzymany dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. 2 grudnia prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został osadzony w jednym z aresztów śledczych – dodaje Małgorzata Jurecka.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
8 miesięcy temu

Po co taki chwast żyje???