Bielsko-Biała Sport

KS Bystra: 3 wygrane i awans!

Szczypiornistki spod Klimczoka nie dały szans rywalkom i są już w 1/8 rozgrywek o Puchar Polski.

Młode “Bystrzanki” (rocznik 2003, czyli młodziczki) rywalizują – przypomnijmy – o miano najlepszych w kraju. Po wygraniu mistrzostwa Śląska w ostatni weekend kwietnia gościły u siebie rozgrywki 1/16 szczebla centralnego. Do Łodygowic – gdzie klub zorganizował tę część rozgrywek – przyjechały najlepsze drużyny z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i województwa łódzkiego. “Bystrzanki” odprawiły je z kwitkiem!

W piątek i sobotę nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, odnosząc wysokie zwycięstwa (o czym już pisaliśmy). W niedzielne popołudnie – mimo że były już pewne awansu – postawiły kropkę nad i, pokonując Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice z Bystrej tylko do przerwy oglądali zacięte widowisko. Drugą połowę podopieczne trenera Marcina Węgrzyna rozpoczęły z przytupem, zdobywając kilka bramek z rzędu, a potem powiększały przewagę. Rywalki były bezradne.

Po ostatnim gwizdku kibice długo dziękowali zawodniczkom. Satysfakcji nie kryli też prezes klubu i trener drużyny. – Oglądamy turniej na bardzo wysokim poziomie sportowym, nasze dziewczyny zaprezentowały się znakomicie. Organizacyjnie też wszystko się udało – mówił beskidzkiej24 prezes Sebastian Snaczke. – Jestem dumny z tych dziewczyn – nie ukrywał trener Marcin Węgrzyn. Chociaż – jak szybko dodał – taki już jest, że zawsze znajdzie coś do poprawienia. Drużyna ma teraz nieco czasu, by nad tym popracować. 1/8 finału z udziałem “Bystrzanek” za dwa tygodnie. Tyle że już nie u siebie, tylko na wyjeździe.

KS Bystra – Piotrcovia 26:18 (11:9).

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments