Kultura i rozrywka Żywiec

Kto zostanie Zasłużonym dla Powiatu Żywieckiego 2022?

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Do 30 kwietnia można składać wnioski o nadanie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego.

Starosta żywiecki Andrzej Kalata przypomina, że tytuł może być przyznawany osobom fizycznym oraz organizacjom pozarządowym i innym instytucjom.

To zaszczytne wyróżnienie za zasługi dla rozwoju powiatu żywieckiego, szczególnie w dziedzinie gospodarczej, naukowej, społecznej, kulturalnej i sportowej – mówi starosta Andrzej Kalata.

Z wnioskiem o nadanie takiego tytułu mogą występować: przewodniczący Rady Powiatu w Żywcu w imieniu Rady, starosta żywiecki w imieniu Zarządu Powiatu, wójtowie gmin powiatu żywieckiego w imieniu społeczności danej gminy oraz organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na terenie Żywiecczyzny.

Sam tytuł przyznawany jest w drodze uchwały przez Radę Powiatu na wniosek kapituły w dwóch kategoriach: osoby fizyczne i instytucje – dodaje starosta Andrzej Kalata.

Wniosek o nadanie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego” należy złożyć w biurze Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym w Żywcu w zamkniętej kopercie do 30 kwietnia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nagroda dla KK
nagroda dla KK
1 rok temu

Kucharczyk i Kalata za “naprawę” drogi do Wieprza. Miał być miesiąc, a jest już półtora. Robotników nie widać, a powinni pracować dzień i noc łącznie z niedzielami. To dość ważna droga, tak się robi na Zachodzie, bo oni wiedzą, czym są drogi dla gospodarki.

historyk
historyk
1 rok temu

Proponuję starostów Kalatę i Kucharczyka. To znakomite orły najwyższych lotów.
900m drogi Żywiec – Leśna naprawiają od czerwca 2021r. do dzisiaj( 06.04.2022r)., a końca nie widać. To jest chyba rekord w Polsce.

Żywczak
Żywczak
1 rok temu

były burmistrz Widzyk za wprowadzenie powiatu do obcego historycznie i kulturowo regionu i bezprzykładną hanysyzację czego efektem jest ” herb” miasta i regionu