Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ku pamięci Wojtka Pazdura

56. Tydzień Kultury Beskidzkiej to nie tylko wielkie wydarzenie kulturalne. Towarzyszyć mu będzie szereg innych imprez. Jedną z nich jest 7. Bieg Górski & Nordic Walking pamięci Wojtka Pazdura.

Zorganizowane przez burmistrza miasta Pawła Salę, Miejską Bibliotekę Publiczną w Makowie Podhalańskim, Powiat Suski i Stowarzyszenie Charytatywne Mocni Pomocni zawody odbędą się w sobotę, 27 lipca, o 15.00. Start i metę wytyczono na ul. Kościuszki (przed budynkiem Domu Kultury). Do udział w biegu na 9 km mają prawo wszyscy chętni urodzeni w 2001 roku lub później. W marszu nordic walking przystąpić mogą już osoby 14-letnie. Na nich także czeka 9-kilometrowa trasa. Młodzież poniżej 18 roku życia musi posiadać zgodę rodziców lub kierownika ekipy. Zgłoszenia przyjmowane będą w biurze zawodów (przy wejściu do remizy OSP przy ul. Kościuszki 2) w dniu imprezy od 13.00 do 14.30.

Od uczestników biegu i marszu nie będzie pobierana opłata startowa. Niemniej każdy zawodnik otrzyma okolicznościowy medal oraz koszulkę, a po trzech najlepszych w każdej konkurencji puchary i medale.

Zawody odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nad bezpieczeństwem zawodników będzie czuwała Ochotnicza Straż Pożarna oraz Malta Służba Medyczna. Na trasie biegów nie będzie stanowisk nawadniających, więc zawodnicy powinni sami zabrać ze sobą płyny. Należy przy tym pamiętać, że organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione w trakcie imprezy, a każdy jej uczestnik zobowiązany jest do umieszczenia numeru startowego z przodu.

google_news