Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

TKB w Makowie Podhalańskim

Przed nami jedna z największych imprez folklorystycznych w kraju. W sobotę (27 lipca) rozpocznie się 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Podobnie jak w poprzednich latach jedna z jego scen znajdzie się w Makowie Podhalańskim, a imprezie patronuje „Małopolska Kronika Beskidzka” i portal beskidzka24.pl.

Nazwa Tydzień Kultury Beskidzkiej może nieco mylić, gdyż wśród koncertujących (w sobotę i niedzielę koncerty rozpoczynają się o 17.00, a w dni powszednie o 18.00) są zarówno zespoły taneczne i śpiewacze z Beskidów, jak i innych regionów naszego kraju. Publiczność, jak co roku, najbardziej czeka jednak na występy zagranicznych artystów. I trudno się dziwić, gdyż grupy z odmiennych kulturowo państw dodają TKB niepowtarzalnego kolorytu, urzekając nietuzinkowymi strojami i programami artystycznymi. Na makowskiej scenie w sobotę zobaczymy Albańczyków, w niedzielę Chorwatów, a w kolejnych dniach formacje z Serbii, Gruzji i Słowacji. Z wyjątkiem wtorkowego koncertu ich występy odbędą się na zakończenie każdego z festiwalowych dni.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to nie tylko koncerty. W sobotę (start15.00)amatorzy ruchu na świeżym powietrzu wezmą udział w 7. Biegu Górskim i Nordic Walking im. Wojciecha Pazdura, nieodżałowanego makowskiego artysty i konferansjera, który poprowadził niejeden koncert w ramach TKB i szereg innych imprez. Trzy godziny później w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Sylwii Kalinowskiej. Przez cały czas trwania TKB obok Estrady Makowianka swoim kunsztem chwalić się będą lokalni artyści, prezentując dorobek na kiermaszu sztuki ludowej. W miejskich zaułkach i nie tylko będzie można natomiast natknąć się na uczestników 19. Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego. Wernisaż wystawy poplenerowej zaplanowano na  3 sierpnia (18.00), a odbędzie się w Domu Kultury.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments