Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kup Bitcoin w Beskidach i wpadnij w szał zakupowy

Bitcoin to nowoczesna waluta cyfrowa, która w ostatnich latach zdobyła olbrzymią popularność na całym świecie, docierając również do Polski. Korzystają z niej przede wszystkim inwestorzy, którzy widzą w kryptowalutach sposób na dorobienie się gigantycznych pieniędzy, ale coraz częściej dostrzega się bardziej przyziemne, praktyczne zastosowania Bitcoina i jemu podobnych coinów. Bitcoin w wielu miejscach funkcjonuje już jako jedna z opcji płatności za towar lub usługę. Posiadacze portfela kryptowalutowego mogą więc na przykład zapłacić Bitcoinem za obiad w restauracji, albo zrobić zakupy online.

Według strony coinmap.org, w marcu 2020 roku jest już prawie 19 tysięcy miejsc na całym świecie, gdzie zapłacimy kryptowalutą. Zlokalizowane są one na całym świecie, choć największe zagęszczenie odnaleźć można w Europie oraz Ameryce Północnej. Na Starym Kontynencie dominują w tej kwestii Włochy, Niemcy i Francja. Polskim miastem, które oferuje najwięcej możliwości posiadaczom portfeli kryptowalutowych jest – co nie powinno dziwić – stolica.

Przyjrzyjmy się kilku branżom, które postanowiły iść z duchem czasu i umożliwiają płatność kryptowalutami.

Sklepy internetowe

Najpowszechniejsze zastosowanie Bitcoin miał do tej pory w sklepach internetowych. Wiele z największych graczy na rynku przyjmuje bezpośrednie płatności kryptowalutą. Pierwszym dużym sklepem, który wprowadził taką możliwość jest overstock.com. Można w nim kupić wiele produktów z różnych kategorii: od mebli, poprzez biżuterię i ubrania, aż po zabawki.

Właściciele, jak i klienci sklepów internetowych wykorzystują tutaj największą zaletę Bitcoina, czyli bardzo niskie koszty transakcyjne, jak również szybkość takich płatności, które w zaledwie kilka minut zostają przetransferowane na terenie całej kuli ziemskiej. Nie bez znaczenia jest również zachowanie prywatności – kupujący nie są zobligowani do udostępnienia swoich danych.

Nieruchomości

Innym obszarem w którym Bitcoin jest wykorzystywany jako bezpośrednia forma płatności to branża nieruchomości. Przykładem firmy, która umożliwia kupno lub sprzedaż domu, mieszkania czy działki za Bitcoin jest Bitcoin Real Estate. Dysponując oszczędnościami w BTC możemy na przykład stać się posiadaczem domu wolnostojącego w Łodzi, czy działki na Mazurach.

Usługi medyczne

Zachorowałeś? Najbliższa termin u specjalisty na NFZ to połowa przyszłego roku? Nie szkodzi – jeśli tylko masz w portfelu trochę Bitcoinów, możesz skorzystać z usług szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Szpital wprowadził możliwość takiej płatności z myślą o swoich pacjentach ze wschodu – dzięki temu mogą oni ominąć wszelkie niedogodności związane z transferem zagranicznych przelewów.

Restauracje

Bitcoiny szeroko wykorzystywane są również do kupowania posiłków. W zasadzie to pierwsza, historyczna transakcja z wykorzystaniem Bitcoinów polegała właśnie na kupnie pizzy. W tamtych czasach był to kosz rzędu 10 000 BTC, co w przeliczeniu na złotówki wynosiło 80 zł.

W Polsce najwygodniej płacić Bitcoinami jest chyba za zamówienia na pyszne.pl. Serwis umożliwia dokonanie zamówienia z wybranej przez nas restauracji, bez konieczności zbędnego przeglądania internetu w poszukiwaniu miejsca oferującego kuchnię, na jaką mamy właśnie ochotę. Dzięki pyszne.pl, możliwe jest też zamówienie jedzenia nawet w tych punktach, gdzie normalnie bez usług serwisu jest to niemożliwe.

Turystyka

Istnieje wiele serwisów działających w branży turystycznej, które oferują w zasadzie dokładnie taką samą usługę. Wprowadzenie alternatywnej formy płatności stanowi więc dla nich świetną okazję do tego, by się wyróżnić i przyciągnąć nowych klientów. Na taki ruch zdecydowała się między innymi firma Expedia. Jest to jedna z największych internetowych agencji podróży, która już teraz przyjmuje płatności Bitcoinem za rezerwacje hoteli, a w przyszłości zamierza również sprzedawać w ten sposób na przykład bilety lotnicze.

Ciekawostką jest, że podróżnicy chętni na lot w kosmos mogą kupić taką usługę na stronie Virgin Galactic. Jak przystało na nowoczesną firmę, agencja Richarda Bransona przyjmuje oczywiście płatność w BTC.

Gdzie i jak kupić?

No dobrze, ale jak w ogóle można wejść w posiadanie takiej kryptowaluty? Wiele osób, zwłaszcza tych starszej daty, jest przekonanych, że kupno kryptowaluty to proces długi i trudny. Nic bardziej mylnego! Kryptowalutę kupić można nawet w naszym regionie! W Bielsku Białej znaleźć można tak zwane „bitomaty”. Są to urządzenia, które przypominają tradycyjny bankomat, jednak w odróżnieniu od niego pozwalają na zakup Bitcoina. Każdy chętny może więc udać się do Centrum Handlowego Sarni Stok, czy też Gemini Park, gdzie zlokalizowane są bitomaty i kupić swoją pierwszą kryptowalutę. Jeśli nie po drodze ci do wspomnianych miejsc, równie prostą, a pewnie nawet szybszą metodą kupna BTC jest internetowa giełda kryptowalutowa. Przykładem takiego serwisu jest Kriptomat.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments