Wydarzenia Bielsko-Biała

Kup zabawkę, pomóż KOTełkowej Drużynie

Dzięki akcji „Arki”, uratowano już 36 zwierząt. Na zdjęciu Kiwaczka. Fot. Fundacja Ekologiczna Arka.

W sobotę, 18 czerwca, w Galerii Sfera w Bielsku-Białej odbędzie się Charytatywny Kiermasz Zabawek. Dochód z akcji trafi do stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.

– Koty to bez wątpienia przyjaciele człowieka. Podobno ich mruczenie pomaga łagodzić stres i ból. Niestety, nie wszystkie koty mają zapewnione dobre warunki do życia, dlatego Galeria Sfera wspólnie z Fundacją Ekologiczną „Arka”, podczas najbliższej edycji cyklicznej akcji „Zabawki ratują zwierzaki”, będą zbierać środki dla jednego z największych domów tymczasowych dla kotów na Podbeskidziu – zazwyczaj przebywa w nim około 30-40 zwierzaków – wskazuje Wojciech Owczarz, prezes „Arki”.

18 czerwca zabawki, które na co dzień darczyńcy zostawiają w punkcie informacyjnym „Sfery”, będzie można kupić w okazyjnych cenach podczas popularnego kiermaszu.

– Dzięki dobrym sercom mieszkańców Bielska-Białej, w poprzednich edycjach akcji „Zabawki ratują zwierzaki” mogliśmy pomóc wielu ośrodkom, których celem jest pomoc i leczenie dla często bezdomnych i najbardziej potrzebujących zwierząt. W najnowszej odsłonie ponownie chcemy wspierać KOTełkową Drużynę i wspólnymi siłami zapewnić dobrą przyszłość „kotełkom” – mówi Wojciech Owczarz.

– Celem naszej działalności jest opieka nad wolno żyjącymi i schroniskowymi zwierzętami, które w ogromnych ilościach trafiają pod nasze skrzydła. My chcemy im zapewnić nowe życie lecząc, zapewniając opiekę, sterylizując, dokarmiając i na końcu znajdując nowe domy, w których będą miały szanse znaleźć kochających właścicieli. Cieszymy się, że Galeria Sfera wraz z Fundacją „Arka” po raz kolejny oferuje swoją pomoc. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu – mówi Iwona Gorzkowska, założycielka i prezeska stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna Hermenegilda Pierwsza
Konstantynopolitańczykówna Hermenegilda Pierwsza
6 dni temu

👍😍😁🙈🥳👻

słabo
słabo
6 dni temu

Nie ma kota wychodzącego z głowy, podszywacz. Mowa o kotełkowej drużynie, więc postaw tych kotów więcej, aby była drużyna, mogą być w butach.

Konstantynopolitańczykówna Hermenegilda Pierwsza
Konstantynopolitańczykówna Hermenegilda Pierwsza
6 dni temu
Reply to  słabo

Bardzo pan dzisiaj miły dla mnie. Hermenegilda dziękuję 🥰