Na sygnale

Kurtuazyjny list do niesfornego kierowcy

Wczoraj przed południem kierowca fiata doblo zaparkował auto w miejscu zabronionym przy ul. 1 Maja w Bielsku-Białej i poszedł załatwiać różne sprawy, między innymi na pocztę. Do dyżurnego straży miejskiej wpłynęły dwa zgłoszenia w tej sprawie, a pracownicy pobliskiej firmy zostawili list.

Kierujący fiatem, parkując samochód na chodniku, zignorował znak B-36 – zakaz zatrzymywania się oraz zignorował art. 49. pkt 1.1 – traktujący o tym, że nie można zatrzymywać pojazdu na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania. Samochód w istotny sposób ograniczał widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego, pracownicy pobliskiej firmy pozostawili list do kierowcy:

“Drogi kierowco!
Stoisz w niedozwolonym miejscu. Gdy wyjeżdżamy z bramy budynku, przy którym parkujesz, twoje auto zasłania nam widoczność, co stwarza dla nas i dla innych zagrożenie. Nie rób tego więcej, proszę. Pozdrawiamy. Pracownicy budynku, przy którym parkujesz, boją się o swoje bezpieczeństwo.
PS. Piszemy jako alternatywa dzwonienia po Straż Miejską, doceń, proszę i niech dobra karma będzie z tobą.”

Parę minut po południu kierujący pojazdem wrócił do samochodu, przeczytał list i przeparkował samochód kilkadziesiąt metrów dalej na ul. Miarki. Tym razem kierującemu pojazdem się “upiekło” i nie zainkasował mandatu za popełnione wykroczenia, gdyż patrole Straży Miejskiej akurat wykonywały czynności w innych miejscach. A jak będzie następnym razem?

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Johny
Johny
2 lat temu

Droga redakcjo, wyjazd na ul. 1 Maja z opisanej posesji w stosunku do innych wjazdów czy włączania się do ruchu z miejsc postojowych to super wygodny wyjazd. Problemem na ul. Pierwszego maja jest duży ruch, szybkość i stan drogi, jak jezdni tak i chodników i całej infrastruktury – o czym w ogóle nikt nie wspomina. Z tego co choćby zauważyłem to np. jest znak miejsce dla niepełnosprawnego, ale bez wymalowanej na niebiesko koperty to jest on niezgodny z przepisami. Audyt drogowy zgodności z obowiązującymi przepisami w Bielsku jest wybitnie potrzebny… Za to zaparkowany samochód przeszkadza finansowcom z jakiegoś domu maklersko-inwestycyjnego,… Czytaj więcej »