Kuźnia z Beskidem na remis

Przygotowania do piłkarskiego sezonu 2023/24 wychodzą na ostatnią prostą. Sobotni mecz kontrolny pomiędzy Kuźnią Ustroń i Beskidem Skoczów dla pierwszych był przedostatnią, a dla drugich ostatnią próbą przed inauguracją rozgrywek.

Goście szybko otworzyli wynik spotkania. Bramkę dla skoczowian zdobył Krzysztof Surawski, a reprezentant okręgówki dzielnie bronił się przed naporem swojego czwartoligowego rywala, wyprowadzając pojedyncze kontry. Podopiecznym trenera Bartosza Woźniaka nie udało się jednak utrzymać jednobramkowej zaliczki do przerwy, gdyż tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, pięknego gola “do szatni” dla Kuźni zdobył Mykola Bui.

Po zmianie stron drużyną prowadzącą grę byli gospodarze, jednak nie potrafili pokonać defensywy Beskidu. Najbliżej szczęścia spośród piłkarzy trenera Daniela Kubaczki był Adrian Sikora, który dwukrotnie ostemplował poprzeczkę skoczowskiej bramki. Mimo ogromnej chęci zdobycia zwycięskiego gola Kuźnia musiała zadowolić się remisem 1:1, którym ten ciekawy mecz ostatecznie się zakończył.