Wydarzenia Sucha Beskidzka

Kwalifikacja wojskowa w powiecie suskim

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Od poniedziałku (19 lutego) w powiecie suskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Potrwa ona do 18 marca.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej pierwszego dnia o 7.30 przed Powiatową Komisją Lekarską stawiły się pierwsze osoby, którymi były 32 kobiety, absolwentki kierunków medycznych, psychologicznych i weterynaryjnych.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2005 roku. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 2000 – 2004, tzw. „roczniki starsze”, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 2002 – 2003, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności. Wezwania do stawienia się przed komisją przesyłane są imiennie. W każdym mieście i gminie z terenu powiatu suskiego znajdują się również obwieszczenia o obowiązku poddania się kwalifikacji. Nieodebranie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed komisją – informuje suskie starostwo.

Stawić się trzeba w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, która mieści się w budynku Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Suchej Beskidzkiej przy ulicy płk. T. Semika 1.

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie wiadomo
nie wiadomo
1 miesiąc temu

te 32 kobiety też do wojska i wszystkie zakwalifikowały się?