Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Koło Craba w końcu staną światła. Kierowców czeka nowa organizacja ruchu

Fot. Gmina Skoczów

To bardzo niebezpieczny punt drogowy na mapie Skoczowa, o którym pisaliśmy wielokrotnie. Pisaliśmy o planach zainstalowania tam sygnalizacji świetlnej. Teraz plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mają się ziścić.

GDDKiA prowadzi obecnie prace, związane z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK-81 czyli popularnej “wiślanki” z ul. Wiślańską w Skoczowie, w rejonie stacji paliw Crab. Według projektu sygnalizacja świetlna umożliwi skręt we wszystkich kierunkach, m.in. przywrócona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Wiślańskiej w kierunku Katowic.
Aby zapewnić odpowiednią przepustowość na tym skrzyżowaniu, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, polegająca na zmianie pierwszeństwa przejazdu. Ustalone zostało pierwszeństwo przejazdu dla ul. Wiślańskiej od strony stacji paliw CRAB po łączniku do drogi krajowej DK-81. Dla pojazdów jadących od strony centrum miasta zaprojektowano znak B-20 STOP. Jak informuje wykonawca robót zleconych przez GDDKiA, termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu planowany jest na 27 lutego br. Bardzo prosimy kierowców i innych uczestników ruchu, aby w najbliższym czasie zachować szczególną ostrożność i bacznie obserwować wprowadzane zmiany w obrębie tego skrzyżowania – informuje GDDKiA.
Co ważne, światła zostaną skonfigurowane w taki sposób, że po wybudowaniu estakady nie będą wpływały na płynność ruchu.
google_news