Wydarzenia Bielsko-Biała

Kwiaty zamiast śmieci. Zbierz reklamówkę odpadków i przyjdź po nasiona

Zdjęcia: Fundacja Ekologiczna Arka

Fundacja Ekologiczna „Arka” startuje z czwartą edycją ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Kwiaty zamiast śmieci”. Na miłośników przyrody czekają paczki z nasionami kwiatów.

Wydarzenie to zostanie zainaugurowane 29 marca w samo południe przed figurką „Reksia” przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej.

– Zbierz reklamówkę śmieci, zrób jej zdjęcia i dodaj na stronie www.kwiatyzamiastsmieci.pl, podając miejsce, w którym zbierałeś. Dla pierwszych 500 osób przygotowaliśmy paczkę nasion z kwiatami przyjaznymi dla pszczół i innych zapylaczy, które możesz wysiać w swoim ogródku lub w donicy na balkonie – zwraca się do mieszkańców Wojciech Owczarz, prezes fundacji.

Jak podkreśla szef „Arki”, akcja dobrze się przyjęła i ma wymierne rezultaty. – Udało nam się już zebrać 8 tysięcy 662 worki śmieci i stworzyliśmy 756 miejsc przyjaznych pszczołom. W „Arce” lubimy łączyć i współpracować. Dlatego cieszymy się, że udało się przygotować nam kolejną akcję łączącą temat zaśmiecenia naszych terenów przyrodniczych z pomocą pszczołom i innym owadom zapylającym – mówi.

google_news