Wydarzenia Cieszyn

Mieszkaniec Czech zatrzymany po “gościnnych występach”

Zdjęcie poglądowe

Policjanci wywiadowcy cieszyńskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa, drewna oraz włamania do samochodów i garażu. Mieszkaniec czeskiego Frydka-Mistka „działał” na terenie całego powiatu.

Kryminalni z cieszyńskiego garnizonu od pewnego czasu pracowali nad sprawami związanymi z kradzieżami i włamaniami na terenie naszego powiatu. Sprawca kradł co popadnie- dokumenty, paliwo, sprzęt budowlany, paliwo…Zbierając materiał dowodowy w tych sprawach śledczy zebrali dane, które doprowadziły do identyfikacji sprawcy, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Czech. Mężczyzna został zatrzymany przez cieszyńskich wywiadowców na terenie stacji paliw. Był całkowicie zaskoczony, nie spodziewał się rozpoznania i zatrzymania. Przeprowadzone dotychczas czynności oraz zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu czterech zarzutów dotyczących dokonania kradzieży i kradzieży z włamaniem. 29-latek nie kwestionował swojej winy.

W trakcie czynności śledczych policjanci udowodnili, że podejrzany o przestępstwa mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku w Dzięgielowie ukradł drewno warte blisko 3000 zł. Swoją „działalność” na terenie powiatu kontynuował w marcu, kiedy to Goleszowie, niszcząc bramę garażową, ukradł sprzęt budowlany wart ponad 1000 złotych. Kilka dni później w Cieszynie ukradł paliwo warte ponad 700 złotych, aby następnie, po paru dniach w Kończycach Wielkich włamać się do samochodu, skąd ukradł między innymi dokumenty i gotówkę. Łącznie szkody i straty, jakie wyrządził swoim działaniem, przekraczają siedem tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przed sąd, gdzie Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sędzia zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolarz
Kolarz
1 rok temu

Miał swoją wersję tour de Pologne.
Ciekawe czy wyznaje zasadę “dobre bo polskie”…?

Roman
Roman
1 rok temu

Mieszkaniec Czech ?

dobrze
dobrze
1 rok temu
Reply to  Roman

jak inaczej?

policja wyjaśni
policja wyjaśni
1 rok temu

To co małym drukiem to nie jest pewne?