Kyokushin z medalami

Cieszyński Klub Karate Kyokushin zaliczył kolejny udany start w zawodach. Tym razem był to X Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Wodzisławia Śląskiego, w którym wzięło udział ponad 140 osób z około 20 ośrodków.

Nadolziański klub reprezentowało sześciu debiutantów, którzy w tym sezonie zaliczają swoje pierwsze zawody w karierze. Mali karatecy wywalczyli pięć medali.

Złoto zdobyła drugi raz z rzędu Laura Branny w kategorii kadetek do 45 kg. Stoczyła trzy pojedynki, jeden wygrany przed czasem, jeden przez wazari i jeden w dogrywce. Drugi złoty medal to ogromna niespodzianka. Wywalczył go Norbert Wałach w kategorii open najmłodszych chłopców. Był to jego drugi start i wygrał trzy walki pokonując zdecydowanie swoich rywali. Srebrny medal zdobył w drugim swoim starcie Wiktor Liszka w kategorii otwartej chłopców 10-11 lat. Brązowe medale z kolei przypadły w udziale w kategorii juniorów młodszych do 55 kg Jackowi Nowakowi oraz Mateuszowi Kowalczykowi.