Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

L-arginina na potencję – jakie ma działanie?

Satysfakcjonujący seks jest bardzo istotną kwestią, zwłaszcza dla mężczyzn. Niekiedy pojawiają się u nich problemy ze wzwodem oraz wytryskiem. Okazuje się, że mimo podniecenia stosunek płciowy jest niemożliwy. Stres, zła dieta,  nieodpowiedni styl życia to tylko kilka powodów owej sytuacji. Jak sobie z tym poradzić? Czy istnieje skuteczny sposób na poprawę jakości życia seksualnego u mężczyzn?

L-arginina – suplement diety na potencję. Jak działa?

Arginina to organiczny związek chemiczny należący do grupy aminokwasów. Związek ten każdy z nas dostarcza z pożywieniem w ograniczonych ilościach, więc jest on naturalnie syntetyzowany przez ludzki organizm. W procesie erekcji bierze udział tlenek azotu, a tak się składa, że L-arginina przyczynia się do produkcji tegoż związku. Arginina ma realny wpływ na potencję u mężczyzn. Dlaczego tlenek azotu odgrywa tak istotną rolę? Otóż wpływa on na napięcie naczyń krwionośnych, zwiększa też ciśnienie. L-arginina dostarczona w odpowiedniej dawce wpływa na rozkurcz tkanki w ciałach jamistych prącia. Powoduje to, że napływa do niego znacznie większa ilość krwi, co w efekcie wiąże się z satysfakcjonującym wzwodem.

Czy warto zażywać l-argininę?

L-arginina została uznana za jedną z najlepiej działających substancji, które wzmacniają erekcję. Udowodniono również, że ten związek poprawia jakość nasienia – zwiększa liczbę plemników oraz ich ruchliwość. Związek ten dostępny jest pod wieloma nazwami handlowymi suplementów diety. Czy kuracja argininą jest kosztowna? Ceny kapsułek solgar L-arginina w aptekach online oscylują w okolicach kilkunastu złotych. Suplementy diety z L-argininą nie są drogie, a ich wpływ na potencję przyczynia się do osiągnięcia orgazmu.

Dodatkowo należałoby wspomnieć, że L-arginina przyczynia się do zwiększenia libido. Większe ukrwienie członka wiąże się z odczuwaniem większego podniecenia. Prącie staje się bardziej wrażliwe na wszelkie bodźce seksualne. Wszystko to prowadzi do osiągnięcia pełnego wzwodu i wytrysku.

Jak wygląda schemat dawkowania?

L-arginina powinna być przyjmowana w dawce dobowej między 3 a 8 gramów. Skąd taka rozbieżność? Efekt terapeutyczny zależny jest od indywidualnego zapotrzebowania organizmu na ten związek i sprawności mechanizmów, które go syntetyzują. Arginina jest częścią białek, które są dostarczane wraz z pożywieniem, dlatego też sposób odżywiania ma tutaj ogromne znaczenie. Kolejnym czynnikiem warunkującym ilość zażywanej argininy jest masa ciała mężczyzny.

Możliwe skutki uboczne

Każdy suplement diety może przyczyniać się do pojawienia się działań niepożądanych. Wśród nich najczęściej występujące to:

  • problemy z drożnością dróg żółciowych,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia trawienia,
  • zaburzenia w funkcjonowaniu nerek,
  • zwiększenie poziomu glukozy we krwi związane z przyjmowaniem dużej dawki L-argininy oraz większa kwasowość żołądka.

W związku z powyższym należy podejść do tematu zaburzeń erekcji z rozwagą. Konieczna jest wnikliwa analiza przyczyn, które mogą wpływać na zaburzenie potencji u mężczyzn. Wykonanie podstawowych badań musi być bazą diagnostyczną w celu określenia dalszego postępowania.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments