Kultura i rozrywka Żywiec

Lady Pank w Lipowej! – DŹWIĘK | SZCZEGÓŁOWY PROGRAM | MAPA PARKINGÓW

Fot. UG Lipowa

W najbliższy weekend – sobota i niedziela (5 i 6 sierpnia) – szykuje się fantastyczna zabawa w Lipowej podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Gwiazdą będzie legendarny zespół Lady Pank! Ale to niejedyne atrakcje jakie zapowiadane są w Lipowej, gdzie wstęp na imprezę będzie bezpłatny!

Dwudniowa impreza odbędzie się w centrum Lipowej na placu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. W sobotę (5 sierpnia) rozpocznie się ona po 15.00. Na scenie pojawią się zespoły regionalny Lipowianie z Lipowej, a także Smingus, Potock oraz Orkiestra Na Rowerze. Zespół Lady Pank wkroczy na scenę około 20.30. Po ich koncercie zaplanowano plenerową dyskotekę do późnych godzin nocnych.

Oczywiście nikt z imprezy nie wyjdzie głodny! Koła Gospodyń Wiejskich z wszystkich naszych miejscowości w gminie Lipowa zapewnią możliwość spróbowania lokalnych smaków. Poza tym będą stoiska ludowych twórców z rękodziełami. W czasie imprezy planowane jest także stoisko warsztatowe obsługiwane przez młodych wolontariuszy z naszej gminy, zachęcające do dbania o przyrodę, która jest m.in. jednym z walorów gminy Lipowa – mówi wójt gminy Lipowa Jan Góra.

Z kolei niedzieli (6 sierpnia) przyświecać będzie hasło „Dzień bezpłatnych atrakcji dla dzieci”. Impreza rozpocznie się już o 14.00 i będzie miała charakter rodzinnego pikniku.

Poza dmuchańcami, bezpłatnym poczęstunkiem, wśród dzieci pojawi się również bohaterka bestselerowej bajki „Kicia Kocia”, która będzie zachęcała dzieci do szeregu aktywności skupionych wokół tej bajki. Jednym z hitów drugiego dnia będzie również żywa galeria! Kilka „żywych rzeźb” pojawi się na naszym wydarzeniu – zapowiada wójt Jan Góra.

Fot. UG Lipowa

***
Samorządowcy spodziewając się sporych tłumów już teraz informują o przygotowanych kilku parkingach.

Spodziewamy się, że w sobotę Lady Pank przyciągnie spore tłumy. Dlatego też, po raz pierwszy, ze względów bezpieczeństwa, na czas trwania imprezy masowej dojdzie do sporych zmian w centrum Lipowej. W sobotę, 5 sierpnia, od 17.00 do 23.00 zamknięty zostanie odcinek ulicy Wiejskiej od skrzyżowania z drogami na Ostre, Buczkowice i Pietrzykowice aż do stacji benzynowej, czyli w kierunku Leśnej i Twardorzeczki. Wyznaczyliśmy dodatkowe miejsca parkingowe (szczegółowa mapa dostępna jest na portalu beskidzka24.pl – przyp. red), na które kierować będą strażacy OSP z naszej gminy. Na czas zamknięcia odcinka drogi powiatowej wiodącej przez centrum wyznaczony będzie odpowiednio oznakowany objazd. Zachęcamy do wcześniejszego przyjazdu na naszą imprezę – podkreśla wójt Jan Góra.

Zamknięcia drogi nie będzie w drugi dzień imprezy, czyli w niedzielę, 6 sierpnia.

PLAN ROZMIESZCZENIA PARKINGÓW

Fot. UG Lipowa

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments