Wydarzenia Wadowice

Lanckorona: Bunt samorządowców

Rynek w Lanckoronie

Grupa lanckorońskich radnych stanowczo zaprotestowała przeciwko traktowaniu przez wójta Tadeusza Łopatę Gminy Lanckorona “jak prywatnego folwarku” a samorządowców  „jak pachołków”.

List otwarty lanckorońskich radnych nawiązuje do wydarzenia z soboty, 6 marca, gdy wójt Lanckorony Tadeusz Łopata wyprosił z lanckorońskiego Rynku posła Marka Sowę. Poseł Sowa zorganizował wówczas konferencję prasową dotyczącą majątku prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który jedną z licznych nieruchomości ma w Lanckoronie. Wójt Łopata polecił wówczas posłowi opuścić Lanckoronę.

Na wczorajszej sesji Rady Gminy Lanckorona (17 marca), siedmioro spośród trzynaściorga radnych obecnych na sesji przekazało wójtowi list otwarty, w którym wyrażają stanowczy sprzeciw przeciwko zachowaniu wójta, pisząc między innymi: „Niepokoi nas retoryka jaką Pan stosuje od jakiegoś czasu w stosunku do Gości odwiedzających Lanckoronę. Doniesienia prasowe (…) oraz Pana zachowanie przedstawione na filmikach w mediach społecznościowych pokazują Pana jako “Właściciela” nas wszystkich, wypowiada się Pan w imieniu wszystkich Mieszkańców, stosując język nienawiści lub pouczania”.

Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata

List otwarty radnych do wójta Tadeusza Łopaty

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maciek
maciek
3 miesięcy temu

ciemny lud go wybrał to co się dziwić że czuje się paniskiem. Radni powinni zacząć od “oświecenia” ciemnego ludu

no tak
no tak
3 miesięcy temu
Reply to  maciek

Drwić z ludzi roztropnych to przywilej głupców.

Ola 32 lata
Ola 32 lata
3 miesięcy temu

Lizus SB jarka i pedofile za niedługo będzie zmiana i zmieni barwy chłopina marna ale co wybrali to mają wieśniaki.

miejscowy
miejscowy
3 miesięcy temu
Reply to  Ola 32 lata

pioruna ze łba se zmyj bo ci dziurę wypali

jacek
jacek
3 miesięcy temu

Widać człowiek czarnych i wybranych przez ich wyznawców i dlatego jest taki butny jak cały kler.

miejscowy
miejscowy
3 miesięcy temu
Reply to  jacek

czarny to jest twój szef-szatan

miejscowy
miejscowy
3 miesięcy temu

dobrze ,że widać te podpisy ,będziemy wiedzieć na kogo nie głosować

Tadeusz
Tadeusz
3 miesięcy temu

Weźmy taka Sowa.Ruch Stu,Akcja Wyborcza Solidarność,Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe,Platforma Obywatelska,Nowoczesna,Koalicja Obywatelska.Aktualnie Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Śledczego ds. działalności Daniela Obajtka.”- Nie rozszyfrowałem tej postaci. Sam sobie zadaję pytanie, kto stoi za Danielem Obajtkiem.”(Sowa dla Żydowskiej Gazety).Kto stoi za Sową ?Aż strach się bać.Ranga zlecenia z najwyższej półki.

Ups
Ups
3 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Pan Sowa zmieniał barwy polityczne które dziś media przychylne placzacemu Szymonkowi nazywają transferem ,rok temu gdy pisiory zwebowaly Kałuże to była korupcja polityczną.Pan Sowa marzy o Brukseli tam naprawdę się można ustawić.

Tadeusz
Tadeusz
3 miesięcy temu
Reply to  Ups

“Po czynach ich poznacie”Jako,że czynownik znakomity w dodatku terminujący razem z Grasiem to Bruksela niewykluczona.Chociaż rola gryzącego po nogach ormowca jest chyba szczytowym osiągnięciem.I za cienki w uszach.

Zuza
Zuza
3 miesięcy temu

Obojętnie czy to był Marek Sowa, czy byłby to inny gość, wójt nie miał prawa tak się zachować. Żaden wójt, czy pisowski, czy peowski nie ma prawa nikogo z miasta wypraszać. To nie jest jego prywatne mieszkanie. Tak się nie godzi, bo to urąga gościnności i stawia wszystkich mieszkańców w nie najlepszym świetle- takiego wójta wybrali, wójta chama.

zdanie odrębne
zdanie odrębne
3 miesięcy temu
Reply to  Zuza

Wójt zachował się jak trzeba i pogonił nieproszonego gościa, który przyjechał tylko po to by załatwić tylko swój partyjny interes.

Ups
Ups
3 miesięcy temu

Marek Sowa stan umysłu.Parowki Orlenu w TVN

Tetryk
Tetryk
3 miesięcy temu

Wygląda na to, że radni z własnej inicjatywy zrobili z siebie pośmiewisko. Ten wielce czcigodny gość potraktował Lanckoronę instrumentalnie. Ta miejscowość potrzebna była mu li tylko jako tło do oskarżeń szefa Orlenu. Radni zaś potraktowali tę wizytę jako niezwykły zaszczyt dla gminy. Sam poseł jest człowiekiem wielu nieprzeciętnych zalet choć problem w tym, że nie zdążył ich jeszcze ujawnić.
Chciałbym się dowiedzieć, jakiż to proces myślowy zaprowadził radnych w te rejony śmieszności?

Kazio
Kazio
3 miesięcy temu

A niech się żrą między sobą, opamiętają się jak nikt nie będzie przyjeżdżał na tę zabitą dechami wieś.

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Brawo panie wójcie gonić platformerskich oszustów i folksdojczów

retoryk
retoryk
3 miesięcy temu

Następny co zapatrzył się w kurdupla.

Ali
Ali
3 miesięcy temu
Reply to  retoryk

kurdupel to ci powinni w dowodzie napisać