E-edukacja Cieszyn

Laptopy dla Zabłocia

Fot. UM Strumień

W ubiegłym roku zabłocka szkoła wzięła udział w konkursie #OSEWyzwanie. Konkurs zakończył się sukcesem placówki, a uczniowie zyskali nową mobilną pracownię multimedialną. Laptopy już trafiły do szkoły.

Do konkursu #OSEWyzwanie zorganizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej  zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Konkurs był adresowany do wszystkich szkół z miejscowości, które mają do 50 tysięcy mieszkańców. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. W województwie śląskim nagrodę otrzymało 69 placówek oświatowych. Zabłocka placówka wygrała jako jedna z siedmiu w powiecie cieszyńskim i jako jedyna w gminie Strumień.
Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Przy ocenie pracy plastycznej jury powołane przez NASK oceniało zgodność pracy z tematyką konkursu, oryginalność ujęcia tematu, poprawność wykonania, estetykę oraz kompozycję pracy. Nagroda o łącznej wartości 63 660,00 zł w minionym tygodniu trafiła do szkoły w Zabłociu. Placówka otrzymała 16 laptopów i szafę do przechowywania sprzętu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments