Cieszyn Kultura i rozrywka

Drogomyśl: Dom książki w plenerze

Fot. UM Strumień

Na skwerze w Drogomyślu uroczyście otwarto pierwszą z trzech plenerowych biblioteczek tzw. „Domów książki”.  Pomysłodawcą i realizatorem pomysłu jest pastor, ks. Karol Macura, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Drogomyślu.

Inicjatywę pastora poparła Rada Parafialna, a w realizacji pomysłu pomogli mieszkańcy Bąkowa: Adam i Marcin Czyż, którzy wykonali konstrukcje stalowe biblioteczek. Dwie kolejne biblioteczki znajdą się na parafialnym terenie. Z jednej będzie można korzystać na terenie zielonym przy kościele pod platanem, z drugiej na nowej części cmentarza. Każdy z trzech „domów” niesie inne przesłanie, różnią się również kolorystyką.

„Domy książki” są darem parafii ewangelicko-augsburskiej dla mieszkańców i turystów. Korzystanie z biblioteczek będzie bezpłatne. Obowiązywać będzie tu zasada otwartości i zaufania. Pomysłodawcy apelują, aby z dostępnych pozycji korzystać rozsądnie i z szacunkiem, a po przeczytaniu odłożyć na miejsce.

W uroczystym otwarciu pierwszego „Domu Książki” wzięli udział m.in. burmistrz Strumienia Anna Grygierek, przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń wraz z radnymi z Drogomyśla, sołtys Drogomyśla Zbigniew Podyma, pastor ks. Karol Macura z przedstawicielami Rady Parafialnej, a także dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Ilona Gabryś.

Fot. UM Strumień

google_news