Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Laserowe cięcie profili -największa precyzja

Cięcie laserem to obecnie jedna z technik wycinania precyzyjnych kształtów na różnych powierzchniach. Technika ta jest jedną z bardziej precyzyjnych metod otrzymywania różnych profili wykorzystywanych w wielu branżach przemysłu. Jak przebiega cały proces cięcia laserem?

  1. Optymalizacja procesu cięcia laserem
  2. Parametry cięcia laserem
Optymalizacja procesu cięcia laserem

Laser to specjalne urządzenie, które emituje promieniowanie elektromagnetyczne. Pierwsze prace nad stworzeniem takiej spójnej wiązki światła o dużej mocy rozpoczęły się już w latach 50. poprzedniego stulecia. Na czym polega otrzymywania profili a pomocą lasera? Wycinanie laserowe to proces rozdzielania termicznego. Laser w postaci wiązki światła uderza o konkretny materiał i go nagrzewa. Laser wnika w daną powierzchnie aż do odparowania. Wiązka kierowana jest zgodnie z kształtem geometrycznym. W ten sposób dochodzi do rozdzielenia materiału obrabianego. Cięcie laserem blach bądź innych powierzchni wymaga odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności pracowników. Fabryka 4×4 oferuje swoim klientom nowoczesny pakiet maszyn, dzięki którym proces wycinania profili zostaje zoptymalizowany. To wszystko sprawia, że klienci mogą liczyć na wykonanie zlecenia na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych cen.

Parametry cięcia laserem

Cięcie profili to bardzo precyzyjny proces. Wymaga najwyższej jakości sprzętu, który spełnia szereg atestów. Dlatego istotne jest, aby przestrzegane były wszystkie normy zgodne z certyfikatami takimi jak ISO 9001:2015. Cięcie laserowe rur i profili, spawanie czy gwintowanie otworów to tylko niektóre z usług, jakie oferuje doświadczona Fabryka 4×4. Dlaczego cięcie laserem jest tak popularne? Przede wszystkim za pomocą wiązki światła można przyciąć różne powierzchnie. W tym momencie nie ma innej technologii, która umożliwia tak szeroki spektrum usług. Dodatkowo cały proces nie wymaga żadnej obróbki końcowej. Dzięki temu nie trzeba piaskować bądź uszczelniać przecinanych powierzchni. Wykorzystanie wiązki światła do cięcia różnych materiałów odznacza się niesamowitą precyzją. Szczelina, jaka powstaje podczas obróbki termicznej, jest tak wąska jak sam laser. Pozwala to na wycinanie niezwykle precyzyjnych kształtów potrzebnych na przykład do zaprojektowania maszyn. Przeciąć można właściwie każdą powierzchnię: żelazo, mosiądz, aluminium, miedź czy stal nierdzewną. Otrzymane profile są wykorzystywane w przemyśle lotniczym, do produkcji maszyn rolniczych, przy tworzeniu rurociągów czy w branży meblarskiej.

google_news