Laury za “piastowskie piruety”. Ważne zawody w łyżwiarstwie figurowym, w Cieszynie

W dniach 21-24 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków odbyły się Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym „Piastowski Piruet”. Z bardzo dobrej strony pokazali się tam łyżwiarze KS Cieszyn.

Piastowski Piruet to jedna z pereł w koronie sportowych wydarzeń w Cieszynie, a zarazem impreza, która od wielu lat przyciąga fanów tego sportu pod polsko-czeską granicę. Zawody rokrocznie dostarczają niezapomnianych wrażeń, odkrywając przy tym nowe talenty łyżwiarstwa figurowego.

W ramach imprezy przeprowadzono zmagania o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Młodzików, Mistrzostw Polski w Klasie Złotej oraz Mistrzostw Polski Par Tanecznych w kategorii Junior B.

Dla młodych łyżwiarzy z KS Cieszyn kluczowym dniem był piątek, kiedy to zdobyli dwa złote medale tej imprezy. Emma Kulig i Mikołaj Słobodzian zostali mistrzami Polski młodzików. Emma zdobyła 33,72 punktów (soliści – klasa brązowa U-9), a Mikołaj 32,13 (soliści, klasa srebrna U-11). Ponadto Ryszard Mrozek wywalczył brązowy medal, zdobywając 21,74 punkty (soliści – klasa brązowa U-9). W kolejnych dniach złoty medal zdobyła jeszcze Julia Jarco, też z KS Cieszyn (50,95 pkt, solistki, klasa złota U-13). W tej samej kategorii Wanda Mrozek zajęła 21. miejsce.

Wśród juniorek Oliwia Gawęda zajęła 6. miejsce, a Julia Herok 8. Startowały też juniorki młodsze: Amelia Wojtyna – 6. i Paulina Gunia 7. W klasie wstępnej u-7 Julia Zgliczyńska była 2., podobnie jak Franciszek Szczęśniak.