Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Leczenie nadpotliwości botoksem – co warto wiedzieć?

Kto najczęściej zmaga się każdego dnia ze zbyt dużą ilością potu? Kojarzy się to powszechnie ze sportowcami czy też osobami pracującymi fizycznie. Jak się jednak okazuje, jest to problem, który może dotknąć każdego pod postacią choroby o nazwie nadpotliwość. Co powinno się wiedzieć o tej chorobie, a także jak się ją leczy? Czy szeroko polecane zabiegi z botoksem faktycznie są tak dobrym wyjściem?

Co trzeba wiedzieć o nadpotliwości?

Jeśli chce się zastosować odpowiednie leczenie nadpotliwości, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, czym ta przypadłość jest. Dopiero wtedy uda się znaleźć odpowiednie rozwiązanie tego problemu.
Jak każdy doskonale wie, w pewnych okolicznościach ludzkie ciało wydziela pot. Może to więc być zbyt wysoka temperatura powietrza, wysiłek fizyczny czy też stres. Nadpotliwość to sytuacja, w której pot wydzielany jest bez względu na powyższe okoliczności. Co więcej, potu jest zdecydowanie więcej niż w przypadku zdrowej osoby.
Kto z reguły jest najbardziej narażony na taką przypadłość? Najczęściej wymienia się w tym wypadku osoby z nadwagą lub otyłością, lecz może ona towarzyszyć także różnego rodzaju schorzeniom związanym z tarczycą czy też często występuje równoległe z cukrzycą.

Jak wygląda zabieg leczenia nadpotliwości botoksem?

Leczenie nadpotliwości może przyjmować wiele postaci. Często stosuje się leczenie farmakologiczne, nowoczesne leczenie laserowe, a nawet ultradźwiękami. Są to skuteczne metody, które dają naprawdę świetne rezultaty. Jeśli jednak chce się osiągnąć bardzo dobre efekty szybciej, a także na dłużej, szczególnie mocno poleca się wykorzystanie do leczenia botoksu. Jak to wygląda w szczegółach? Możesz dowiedzieć się tutaj: https://vitalea.pl/medycyna-estetyczna/leczenie-nadpotliwosci-katowice

Jak się okazuje, zabiegi z botoksem w większości przypadków wyglądają podobnie, czyli sprowadzają się do podania substancji w precyzyjnie wybrane miejsce. W tym wypadku mowa jest o gruczołach odpowiedzianych za wydzielanie potu. Botoks paraliżuje ich działanie, przez co znacznemu zmniejszeniu ulega ilość wydzielanego potu. Olbrzymią zaletą tego zabiegu jest to, że pierwsze efekty widoczne są dosłownie po kilku dniach, a pozytywne efekt mogą utrzymywać się nawet do 10 miesięcy.

Jakie są przeciwskazania do leczenia nadpotliwości botoksem?

Pomimo tego, że leczenie nadpotliwości przy pomocy botoksu ma tak ogromne zalety, nie powinno się tej metody stosować w przypadku każdego pacjenta. Istnieją pewne przeciwwskazania, które daną osobę mogą wykluczyć. O czym mowa?
Przede wszystkim odradza się ten zabieg wszystkim tym osobom, które zmagają się z problemami krzepliwości krwi. Dodatkowo nie jest to metoda polecana kobietom w ciąży czy też mającym infekcje w miejscu wkłuwania igły.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments