Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Legalne granie

Sport wciąga i to nie tylko zawodników i kibiców. Od wieków związany jest również pieniędzmi. Wiele razy mogliśmy się przekonać o tym, że za zawodnikami, drużynami czy mistrzostwami stoją ogromne sumy i układy. Nie wszystkie są zgodne z prawem, a każdy przekręt wywołuje u sportowców i kibiców niesmak. Poza tym na gwiazdach sportu zarabiają reklamodawcy, a kolejne zawody stają się także okazją do tego, by obstawić w zakładach bukmacherskich. Dla wielu osób poza niewątpliwymi emocjami sportowymi to również okazja, by zarobić mniejsze lub większe pieniądze. Warto zadbać o to, by grać zgodnie z prawem.

  1. Jak sprawdzić bukmachera?
  2. Nie ryzykuj
  3. Rejestry i certyfikaty
Jak sprawdzić bukmachera?

Zmieniona ustawa hazardowa niewątpliwie zmieniła rynek bukmacherów w Polsce. Przede wszystkim ustawodawca skupił się na kwestii zakładów internetowych, ponieważ do tej pory nie miał nad nią kontroli. O ile obstawianie w stacjonarnych punktach wiązało się z odprowadzaniem podatków, to w sieci panowała „wolna amerykanka”. Statystycznie przed wprowadzeniem ustawy 90% bukmacherów miało swoje siedziby poza granicami Polski, co za tym idzie, w naszym kraju nie odprowadzali podatków. Poza tym że obecnie trzeba zalegalizować działalność bukmacherską w Ministerstwie Finansów, to organy ścigania otrzymały również narzędzia do tego, by kontrolować bukmacherów, a także powstał rejestr nielegalnych domen. To właśnie w nim szybko i bez problemu można sprawdzić, czy strona, z której korzystamy, działa zgodnie z prawem. Oczywiście takie witryny powinny być blokowane przez prowadzących usługi internetowe.

Nie ryzykuj

Dla wielu osób niezwykle atrakcyjne są typy bukmacherskie, wysokie bonusy, możliwość gry nawet w trakcie rozgrywek oraz akcji promocyjnych. Kuszą reklamy, ale nie powinny być tym elementem, na którym opieramy swoją wiedzą na temat działalności bukmachera. Niezwykle ważne będzie więc legalne jego działania. Według przepisów bukmacher odprowadza podatek od obrotu w wysokości 12%. Warto zauważyć, że jest to najwyższa tego typu opłata w Polsce. Ta opłata jest pobierana ze stawek wnoszonych przez graczy – czyli tak zwanych depozytów. To może w pewien sposób wpływać na to, że gracze ryzykują i zawierają zakłady nielegalne, ponieważ nie obowiązują ich koszty. Tym samym są zdecydowanie korzystniejsze.

Rejestry i certyfikaty

Nowoczesny bukmacher dla swoich klientów ma szereg różnych propozycji, które uatrakcyjniają grę i dają szansę na bardzo atrakcyjne wygrane. Przede wszystkim dzięki usługom internetowym można obstawiać przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Zakłady można również zawierać w trakcie zawodów czy tez meczu, co znacznie podnosi emocje oraz pozwala ocenić szanse faworytów. Także wyniki na żywo budzą spore emocje. Pozwalają również szybko ocenić, ile zarobiliśmy na danym zakładzie. Zanim jednak zdecydujemy się skorzystać z usług konkretnego bukmachera, sprawdźmy legalność jego działania z specjalny rejestrze. Korzystanie ze stron działających z pominięciem obowiązującego prawa może skończyć się utratą zainwestowanych pieniędzy a także ewentualnych wygranych. Takie nielegalne strony czasem bardzo szybko znikają z sieci wraz z danymi osobowymi i gotówką. Jakiekolwiek roszczenia w tym wypadku nie mają żadnego sensu. Jeśli więc chcemy się świetnie bawić, obstawiając rozgrywki sportowe, to zadbajmy o to, by gra kojarzyła się tylko z przyjemnymi emocjami. Niepotrzebne są problemy z prawem i szkoda tracić pieniądze. Gra się po to, by wygrać, a nie przegrać. Wspomniane już 12% podatku nie jest warte problemów i stresu, jakie mogą nas czekać. Dodatki natomiast wspomagają budżet państwa i w części są przeznaczone również na dofinansowanie drużyn sportowych.

google_news