Wydarzenia Sucha Beskidzka

Ocieplą i zmodernizują

Fot. UM w Makowie Podhalańskim

Spore zmiany zajdą niedługo w makowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Gmina otrzymała środki na termomodernizację budynku.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu „Budownictwo energooszczędne przekazał 424,3 tys. zł na realizację inwestycji, która ma na celu poprawę jakości powietrza na terenie makowskiej gminy. Całe przedsięwzięcie kosztować będzie 499,2 tys. zł. Tym samym z miejskiej kasy wydane zostanie jedynie 15 proc. ogólnej wartości inwestycji.

W ramach robót zaplanowano modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, docieplenie podłóg, stropów i ścian zewnętrznych, wymianę okien. Na ten rok przewidziano modernizację centralnego ogrzewania,  pozostałe prace będą przeprowadzone w przyszłym. Wszystkie prace wykonane będą z zachowaniem norm przenikalności cieplnych i obowiązujących wskaźników na rok 2021.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
4 lat temu

Ale z drugiej strony szacunek dla władz Makowa za dbałość o czytelnictwo , w mojej gminie bibliotekę się niszczy ,widać inny świat

Oset
Oset
4 lat temu

Za taką kasę można wystawić nową biblioteke

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Czy na tak ładną, unikalną elewację budynku ( na zdjęciu?) będzie nalepiany styropian? Nie jest to barbarzyństwo?