Wydarzenia Bielsko-Biała

Legenda Deep Purple w Bielskim Centrum Kultury!

Perkusista Ian Paice i zespół Purpendicular wystąpią w Bielskim Centrum Kultury w piątek, 8 grudnia, o 20.00. To jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć z bliska prawdziwą legendę i poczuć dotyk historii rocka. Zostały ostatnie bilety!

Ian Paice od ponad pół wieku jest perkusistą Deep Purple, gra na płytach sprzedanych w ponad 100 mln egzemplarzy. W BCK-u zagra z zespołem Purpendicular, między innymi największe hity Deep Purple.

Ian Paice koncertuje z młodszymi muzykami, gdy Deep Purple nie zbierają się w studiu lub w trasie. Sam Ian mówi, że nadal czerpie ogromną radość z grania. Fakt, że lubi spotykać się z innymi muzykami na scenie, również odgrywa pewną rolę, a skład jego zespołu wspierającego obejmuje nazwiska, które również odniosły duży sukces na scenie rockowej. Sam Paice występował przy różnych okazjach z wieloma innymi muzykami, począwszy od Erica Claptona, Bruce’a Dickinsona, Briana Maya z Queen, Johna Paula Jonesa z Led Zeppelin i wielu innych.

Chociaż Ian skończył w tym roku 75 lat, jest niezwykle aktywny i wraz z Deep Purple nagrał album z coverami ulubionych piosenek każdego z członków zespołu w okresie lockdownu, zatytułowany „Turning to Crime”.

Zespół Purpendicular powstał w październiku 2007 roku z inicjatywy irlandzkiego wokalisty Robby’ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzysty Joe Doblhofera. Podczas pierwszego europejskiego tournee, na koncertach z grupą zagrał oryginalny perkusista Deep Purple – Ian Paice. Przez pierwsze dwa lata zespół koncertował głównie w Austrii i Niemczech. W 2010 roku Purpendicular został zaproszony do Rosji do Sankt Petersburga i wykonał tam koncert z Joe Lynn Turnerem, byłym wokalistą Rainbow, Deep Purple i Yngwie Malmsteena. Ponieważ Deep Purple nie chcieli grać trasy upamiętniającej 40-lecie wydania albumu „Machine Head”, honor ten przypadł Purpendicular. W 2012 zespół rozpoczął oficjalną trasę 40-lecia „Machine Head”. Podczas tej trasy do zespołu na kilka koncertów w Szwajcarii i Niemczech dołączył Ian Paice. Podczas jednego z koncertów obowiązki basisty przejął oryginalny basista Deep Purple – Roger Glover.

Ian Paice & Purpendicular, 8 grudnia godz. 20.00, Bielskie Centrum Kultury.

Bilety – 130, 160 zł (zniżki – Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).

Bilety do nabycia TUTAJ.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments