Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Legendarne zespoły gościły w Energylandii!

9 i 10 sierpnia w strefie festiwalowej Parku Rozrywki ENERGYLANDIA wystąpiły legendarne zespoły, których przeboje łączą pokolenia! Bajm, IRA, Krzysztof Krawczyk, Maciej Maleńczuk, Aphaville, Lady Pank, Małgorzata Ostrowska i Maryla Rodowicz.

Podczas tego, dwudniowego festiwalu trudno było wyróżnić jedną czy dwie największe gwiazdy. Jedno jest pewne usłyszeliśmy w jednym miejscu taką plejadę wokalistek i wokalistów, na których piosenkach wychowało się wiele pokoleń.

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął rockowy kolektyw IRA, który na scenie muzycznej istnieje od 1988 roku. Właśnie wtedy zadebiutował podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. A 9 sierpnia wystąpił na Festiwalu Giganci Sceny w Energylandii!

Tuż po nim, scena rozbłysnęła dzięki koncertowi Krzysztofa Krawczyka. Przez wielu nazywany polskim Elvisem Presleyem wokalista do dziś zachwyca niepowtarzalnym głosem.

Dziesiątkami przebojów, które zawładnęły listami przebojów pochwalić się może Beata Kozidrak i zespół BAJM, którzy także wystąpili 9 sierpnia.

Pierwszy dzień zakończył występ Macieja Maleńczuka, uważanego za jednego z najbardziej awangardowych i zarazem kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Drugi dzień festiwalu Giganci Sceny należał do dwóch popularnych wokalistek oraz dwóch zespołów, których hity śpiewamy do dziś!
Na starcie rozgrzała nas Małgorzata Ostrowska, bez wątpienia jedna z ikon lat 80-tych. Fani z niecierpliwością oczekiwali hitu „Meluzyna”, który wybrzmiał ze sceny.

Wielbicieli nie brakuje także Maryli Rodowicz! Ta przez wielu uważana za królową polskiej estrady w majestatyczny sposób zaprezentowała się podczas Gigantów Sceny.

Niekwestionowanym, legendarnym polskim zespołem jest Lady Pank, którego także nie mogło zabraknąć na tym muzycznym święcie.
Choć przeszli już do historii, wciąż koncertują i czują się, jak tytuł ich wielkiego hitu „Forever Young”. To oczywiście Aplhaville, które było wisienką na torcie drugiego dnia festiwalu Giganci Sceny.

To była niebanalna uczta dla ucha, duszy i ciała, która sprawiła wiele radości zarówno starszym, jak i młodszym odbiorcom.

navigate_before
navigate_next

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments