Wydarzenia Bielsko-Biała

Lepiej być dzieckiem czy dorosłym? Rozbrajająca szczerość najmłodszych | WIDEO

Lepiej być dzieckiem czy dorosłym? Czy dorośli lubią się bawić? I po co w ogóle chodzą do pracy? Na wszystkie te fundamentalne kwestie własne opinie mają najmłodsi mieszkańcy. Zapraszamy do obejrzenia telewizyjnego reportażu Beskidzkiej TV!

Myśląc o Dniu Dziecka, wybraliśmy się z kamerą do zaprzyjaźnionego Domu Kultury w Hałcnowie, gdzie funkcjonuje Dziecięca Grupa Twórcza „Miniaturka”.

Dzieci podzieliły się z nami swoimi refleksjami na temat kilku ważkich życiowych kwestii. A przy okazji zdradziły, jakie prezenty chciałyby otrzymać 1 czerwca. Oby ich marzenia się spełniły!

Dzień Dziecka to niezwykłe święto, które liczy sobie już niemal okrągły wiek. Otóż, w 1925 roku odbyła się Światowa Konferencja na rzecz Dobrobytu Dzieci. Jej głównym inicjatorem była organizacja The International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie.

Obecnie święto obchodzone jest w ponad stu państwach – choć nie we wszystkich tego samego dnia. Data jednak nie ma znaczenia – najważniejszy jest pretekst, by miło spędzić czas, poświęcić ten dzień najmłodszym oraz to, by pamiętać o tych, którzy z różnych powodów świętować nie mogą.

Autorzy reportażu:
Estera Giemza
Bartosz Augustyniak

google_news