Bielsko-Biała Sport

Rekord wrócił na tron! Futsaliści z Bielska-Białej mistrzami Polski | WIDEO

Rekord po raz siódmy został mistrzem Polski w futsalu. Zawodnicy z Bielska-Białej przypieczętowali tytuł podczas piątkowego meczu w Lubawie.

Drużyna z Bielska-Białej odniosła trzecie zwycięstwo w finałowej rywalizacji z Constraktem.

Wynik otworzył Sebastian Grubalski, który skutecznie dobijał uderzenie Claudinho. Odpowiedź gości była błyskawiczna – po widowiskowym rajdzie z dystansu trafił Matheus. Podwyższył po pięknym minięciu bramkarza Mikołaj Zastawnik, a w 17. minucie Matheus wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką i wykluczeniu z meczu Claudinho. Rekord na przerwę schodził prowadząc dwoma golami.

Po zmianie stron przy piłce dłużej utrzymywali się gospodarze, ale w 32. minucie to goście zdobyli kolejnego gola. Stefan Rakić uderzył w kierunku dalszego słupka, a zasłonięty bramkarz Constractu skapitulował po raz piąty. Gdy wydawało się, że losy mistrzostwa są przesądzone, Mateusz Mrowca zdobył gola.

Ostatnie sześć minut to ataki gospodarzy, którzy w 38. minucie, grając z tzw. lotnym bramkarzem, wykorzystali nieporozumienie przed bielską bramką i strzelili gola kontaktowego. W samej końcówce Constract postawił wszystko na jedną kartę, ale po stracie piłki w polu karnym Rekordu daleki strzał do pustej bramki oddał Gustavo Henrique, który ustalił wynik meczu. Kilka sekund później syrena zawyła po raz ostatni.

Rywalizacja do trzech zwycięstw – 3:1 dla Rekordu.

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 3:5 (1:3)
Bramki: Grubalski (10′) Mrowiec (34′), Kriezel (38′) – Matheus (11′, 17′ z karnego), Zastawnik (16′), Rakić (32′), Gustavo Henrique (40′)

Rekord: Iwanek – Gustavo Henrique, Matheus, Budniak, Lutecki, Rakić, Kubik, Zastawnik, Korołyszyn, Popławski, Seidler, K. Pawlus, Madeja, Nawrat.

bak

google_news