Wydarzenia Sucha Beskidzka

Leśne remonty

W suskim nadleśnictwie myśli się nie tylko o ochronie przyrody, ale także o komforcie turystów, którzy szukają wytchnienia w leśnej głuszy. Z myślą o nich na terenie stryszawskiej gminy odnowiono nagryzione zębem czasu obiekty.

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów jest ścieżka przyrodnicza im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego prowadząca przez najbardziej urokliwe zakątki pasma Jałowieckiego. Wędrujący nią „obowiązkowo” zatrzymują się przy wodospadzie górskim w leśnictwie Roztoki. Przez lata nie było z tym najmniejszych problemów. Czas zrobił jednak swoje. Prowadzące do wodospadu schody uległy po prostu zużyciu. Przeprowadzone niedawno przez Nadleśnictwo prace w bezpośrednim sąsiedztwie wodospadu sprawiły, że ten zakątek ponownie stał się przyjazny piechurom. Odnowiono schody, a zmęczeni mogą zregenerować się solidnej drewnianej ławce.  

Od zeszłego roku zmienił się także wygląd pola biwakowego w Lachowicach przy granicy z Kurowem. Już w zeszły roku wyremontowano ławki przy starej jeszcze wiacie (pośrodku znajduje się miejsce na rozpalenie ogniska) oraz poprawiono estetykę samego placu. Teraz modernizacja została dokończona. Gruntownie odnowiono wiatę, która wizualnie i technicznie znacznie odbiegała od nowych obiektów, a teraz prezentuje się znakomicie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments