Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Letnie skakanie i utrudnienia w ruchu w Wiśle. Gdzie parkować?

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

W najbliższy weekend, 16-18 lipca, obędą się zawody FIS Grand Prix Wisła 2021. W związku z organizacją konkursu skoków narciarskich oraz licznymi remontami na odcinku trasy prowadzącej do Wisły, należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników sportowej imprezy będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

16 lipca o 15.15 rozpoczną się oficjalne treningi skoczków, a następnie kwalifikacje. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu w rejonie skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Zawody, których rozpoczęcie zaplanowano na sobotę 17 lipca o godzinie 12.00, potrwają do niedzieli. Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem konkursu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. W sobotę i niedzielę od godz. 12.00 (w razie potrzeby) do zakończenia zawodów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka – od skrzyżowania z ulicami Wyzwolenia i Czarne aż do skrzyżowania z ulicą Koszarzyska. Jednym pasem jezdni będzie odbywać się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki.

Po zakończeniu zawodów, w rejonie skoczni ruch pojazdów może być utrudniony w związku z opuszczaniem obiektu przez kibiców. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych i policjantów. – W celu uniknięcia utrudnień w ruchu, zalecamy powrót do domów objazdem DW 942 przez Szczyrk. Trasą alternatywną pozostaje również droga przez Czechy. W tym wypadku należy skorzystać z DW941, prowadzącej przez Istebną oraz odcinka DW943 w Jaworzynce w kierunku Jasnowic – zaleca Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Wyznaczone zostały także parkingi dla kibiców. Od strony centrum Wisły są to: parkingi przy ul. Malinka, przy “Zajeździe u Grażyny” – 100 pojazdów osobowych, naprzeciw “Zajazdu u Grażyny” – 80 samochodów, naprzeciw domu wczasowego “Geovita” – 100 samochodów, przy ulicy Wyzwolenia, przy wyciągu narciarskim “Nowa Osada” – 300 samochodów, a także na Jonidle na terenie KS Ustronianka – 400 samochodów. Od strony Szczyrku można zostawić pojazd przy ulicy Malinczanów – 100 samochodów, a także przy ulicy Malinka za skocznią – 100 samochodów, przy wyciągu “Klepki” – 200 oraz przy wyciągu “Cieńków” – 200 samochodów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolliczówna
Konstantynopolliczówna
2 lat temu

Kto konkretnie będzie skakał, może kogoś znam i czy skoczkowie nie będą mieli utrudnień w ruchu w Wiśle? Może tak helikoptery dla skoczków?

Oset
Oset
2 lat temu

Jak nie nakurzy to skoków nie będzie

Konstantynopolliczówna
Konstantynopolliczówna
2 lat temu
Reply to  Oset

Będzie skakał baran na nowy rok aby przybyło dnia. Trzeba poczekać bez kurzenia na przybycie dnia bo ubywa.