Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Letnie skoki znowu w Wiśle. Tym razem Puchar Kontynentalny

Fot. Krzysztof Marciniuk

18 i 19 września na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, odbędą się jedyne tego lata zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na starcie każdego z konkursów indywidualnych zobaczymy 48 zawodników z 11 krajów.

Skoczkowie narciarscy po raz kolejny tego lata przyjadą do Wisły, aby rywalizować w zawodach międzynarodowych. Po inauguracji cyklu FIS Grand Prix przyszedł czas na pierwsze i jedyne w sezonie konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Tego lata Wisła jest jedyny organizatorem najważniejszych zawodów w skokach narciarskich mężczyzn.

Na wiślańskim obiekcie zaprezentuje się dwunastu biało-czerwonych. Trener Michał Doležal powołał do składu naszej reprezentacji dziewięciu swoich podopiecznych z Kadry Narodowej Mężczyzn oraz trzech juniorów z Kadry Narodowej Młodzieżowej. 18 i 19 września o podium powalczą: Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Mateusz Gruszka i Adam Niżnik, który powraca do rywalizacji po ponad dwumiesięcznej przerwie.

Przed rokiem to właśnie nasi skoczkowie zdominowali rywalizację na Skoczni im. Adama Małysza w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wówczas dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Klemens Murańka. W pierwszych zawodach drugie miejsce wywalczył Andrzej Stękała, a kolejnego dnia na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Wąsek.

Program: 18 września – 10:00, oficjalny trening (dwie serie), 13:00 – seria próbna, 14:00 – pierwsza seria konkursowa i ceremonia wręczenia nagród po zakończeniu konkursu; 19 września – 10:00 – seria próbna, 11:00 – pierwsza seria konkursowa i ceremonia wręczenia nagród po zakończeniu rywalizacji.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments