Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Epidemia jazzu nie zatrzyma

Nie z takim międzynarodowym rozmachem jak zawsze, ale jednak będzie! 18. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko potrwa cztery dni i – mimo wszystko – już rozbudza apetyty melomanów.

Organizatorzy bielskiego festiwalu jazzowego zdradzili już, kogo będzie można usłyszeć w Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury w dniach od 19 do 22 listopada.

Imprezę otworzy solowy występ pianisty Dominika Wani zatytułowany „Lonely shadows”. Tego dnia na scenie pojawi się ponadto znakomita Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, którą dyryguje Marek Moś, a która zaprezentuje program „Inspired by ECM new series”.

Wielką postacią kolejnego dnia będzie kompozytor i saksofonista Maciej Obara, który przedstawi nowe projekty specjalnie dla fanów Jazzowej Jesieni. Wraz z Aukso da koncert na orkiestrę, saksofon i fortepian, a ponadto usłyszymy jego septet w projekcie „Euforila”.

21 listopada usłyszymy m.in. Marcina Maseckiego i Marcina Markowicza w „Portretach kompozytorów: Arvo part”. Wystąpi też formacja Skalpel z kwartetem jazzowym oraz kompozytorem i trębaczem Piotrem Damasiewiczem w projekcie „Music for S”.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert robiącego furorę Jazz Bandu Młynarski-Masecki, inspirującego się przedwojennym polskim jazzem.

O nadchodzącej Jazzowej Jesieni będziemy jeszcze szczegółowo informować.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments