Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Jest pozwolenie na budowę nowej pływalni i co dalej? – (WIDEO)

Fot. Wizualizacja – UM Żywiec

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor poinformował, że uzyskane zostało pozwolenie budowlane na nową krytą pływalnię w Żywcu Sporyszu.

Jak podkreśla burmistrz budowa wodnego centrum rekreacji, w skład którego wchodzi kryta pływalnia z nowoczesną infrastrukturą do rekreacji wodnej, a także drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki oraz infrastruktura techniczna, została wpisana do Krajowego Planu Odbudowy.

Mam nadzieję, że dzięki temu programowi nasze miasto otrzyma środki na budowę nowej pływalni miejskiej, która jest marzeniem wielu mieszkańców naszego miasta, i która jest bardzo potrzebna. Mamy już pozwolenie budowlane na realizację pływalni. Teraz najważniejszym celem jest pozyskanie środków zewnętrznych – zaznacza burmistrz Antoni Szlagor.

Wizualizacja wodnego centrum rekreacji w Żywcu

Wizualizacja wodnego centrum rekreacji

Szanowni Państwo,Budowa wodnego centrum rekreacji, w którego skład wchodzi budowa krytej pływalni wraz z nowoczesną infrastrukturą do rekreacji wodnej, dróg wewnętrznych, parkingów, chodników oraz infrastruktury technicznej, uwzględniającej podwyższone wymogi sanitarno-epidemiologiczne (wynikające m.in. z doświadczeń z COVID-19) została wpisana do Krajowego Planu Odbudowy. Mam nadzieję, że dzięki temu programowi nasze miasto otrzyma środki na budowę nowej pływalni miejskiej, która jest marzeniem wielu mieszkańców naszego miasta, i która jest bardzo naszemu miastu potrzebna. Dziś chciałbym pokazać Państwu wizualizację wnętrza pływalni. Mamy już pozwolenie budowlane na realizację Pływalni. Teraz najważniejszym celem jest pozyskanie środków zewnętrznych.Miasto Żywiec

Opublikowany przez Antoni Szlagor Czwartek, 17 września 2020

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
noname
noname
2 miesięcy temu

basen z długością toru 25m to przykład… że Burmistrz dalej myśli o Żywcu 15 lat wstecz… takie baseniki buduje się przy szkołach podstawowych, a nie jako jeden jedyny obiekt w mieście – warto myśleć do przodu a nie cofać się. Już jeden taki starodawny twór został wybudowany, który na ówczesne czasy funkcjonalnością był daleko w tyle za sąsiednimi basenami z Kęt czy Skoczowa… nie mówiąc już o Bielsku. Niestety trend jest dalej taki sam… a szkoda.

Miki
Miki
2 miesięcy temu

Bardzo fajny ale szkoda ze nie ma żadnych zjeżdżalni dla dzieci

PIT
PIT
2 miesięcy temu

Dobrze, że w końcu. Trzeba tylko przypilnować by stary basen pozostał ( dla okolicznych szkół) a nie został przerobiony na Biedronkę

PPP
PPP
2 miesięcy temu

Trzecie piętro można wykorzystać

drugi szpital ?
drugi szpital ?
2 miesięcy temu

I znowu budujemy sobie “basen” koło domu. Tylko duży i nie za swoje.

anna
anna
2 miesięcy temu

Swietnie ! To bardzo dobry pomysl. Taka inwestycja jest potrzebna !

Toto lotek
Toto lotek
2 miesięcy temu

Czy tam też będą parkometry ?????

Bożenka
Bożenka
2 miesięcy temu

Tylko po co ta pływalnia ? Ta którą mamy nie wystarczy ? Nowoczesna infrastruktura zmienia się co 5 lat. Czy w tym wypadku będziemy budować nowe pływalnie co 5 lat ??? Coś mi się zdaje , że tu chodzi o coś innego….

wsiowy
wsiowy
2 miesięcy temu
Reply to  Bożenka

A o co ci chodzi Bożenko? Wydaje ci się, że ta zalana hala Ponaru to basen? Taki z prawdziwego zdarzenia? Powiat żywiecki to ca 150k ludzi + turyści. To, że powinien to zrobić burmistrz i nie pięć, ale 15 lat temu to oczywista oczywistość, ale to dlaczego Żywczanie ciągle go wybieracie to kuriozum demokracji. Tak zapuszczonego miasta ze świecą szukać….

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Najważniejsze: i co dalej a bardziej kiedy. Wizualizacja to lizak przez szybę.

Fish:-)
Fish:-)
2 miesięcy temu

ile lat będą budować ?

Last edited 2 miesięcy temu by Fish:-)
srata tata
srata tata
2 miesięcy temu

Nowa “marchewka” Antoniego ? Głupiego basenika zbudować nie mogą dla 80 tys. mieszkańców powiatu.