Wydarzenia Bielsko-Biała

Lewica znów ma radnych w powiecie. Koperski popiera Klimaszewskiego

Bielska Lewica w wyborach do sejmiku wojewódzkiego nie zdobyła żadnego mandatu, dwóch radnych zasiądzie jednak w Radzie Powiatu Bielskiego. Przemysław Koperski zapowiedział, że trwają rozmowy na temat koalicji ze starostą Andrzejem Płonką i wspólnego tworzenia zarządu powiatu. W drugiej turze wyborów prezydenckich w Bielsku-Białej poprze Jarosława Klimaszewskiego.

Chcemy oficjalnie poinformować, że Lewica wraca do lokalnego samorządu. Plan, który mieliśmy udało się zrealizować. Nie w stu procentach, bo nie mamy radnego z naszego okręgu w sejmiku wojewódzkim, ale mamy dwójkę radnych z Lewicy, którzy będą dbali o interesy mieszkańców o socjaldemokratycznych poglądach w powiecie bielskim – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski.

Lewica zdobyła łącznie dwa mandaty do Rady Powiatu w okręgu jasienickim i wilkowickim. Dwóch radnych to Leszek Obracaj, wiceszef Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz Ryszard Rączka wieloletni prezes GLKS Wilkowice.

Co jest dla nas bardzo ważne to skupienie się na dwóch obszarach – po pierwsze pozyskiwanie środków z Unii Europejskie. Panowie będą stali na straży, żeby współpraca z rządem była wzorowa i środki płynęły do regionu szerokim strumieniem. Szczególnie na sport i rekreację. Drugi z elementów to wsparcie sportu dzieci i młodzieży – mówił Koperski.

Zapewnił też, że w pełni popiera kandydaturę Jarosława Klimaszewskiego na urząd prezydenta Bielska-Białej. – Podtrzymujemy i kibicujemy bardzo mocno prezydentowi Klimaszewskiemu. W drugiej turze apelujemy o udział w wyborach samorządowych i oddanie na niego swojego głosu. Radni już zostali wybrani, wiemy że prezydent ma bardzo mocne zaplecze polityczne. 21 kwietnia warto postawić kropkę nad „i”.

google_news