Wydarzenia E-edukacja Cieszyn

Licealiści z “Kopera” o dezinformacji i fake newsach

Fot. z archiwum szkoły

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, który działa jako organ doradczy przy Unii Europejskiej. Krzysztof Pater przedstawił uczniom klasy 3S o profilu społeczno-prawnym zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz EKES-u, a także wprowadził temat dezinformacji, z którym mierzymy się każdego dnia.

Wizyta ma związek z faktem, iż II LO im. M. Kopernika w Cieszynie jako jedyna szkoła w Polsce została losowo wybrana i bierze udział w wydarzeniu online „Your Europe, Your Say!” (Twoja Europa – Twoje Zdanie) . W ramach spotkania, które odbędzie się 31 marca oraz 1 kwietnia trzej uczniowie “Kopera” – Zuzanna Chmiel, Emilia Dziadek oraz Adam Tyska – będą brać udział w warsztatach oraz dyskusjach z rówieśnikami z innych europejskich krajów. Cieszyńscy licealiści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim i z pewnością sprostają wyzwaniu.

W tym roku dyskusja będzie się toczyć wokół tematu dezinformacji i fałszywych wiadomości czyli zagadnienia niezwykle aktualnego, biorąc pod uwagę początek konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Celem tegorocznego spotkania jest uświadomienie niebezpieczeństw, które związane są z dezinformacją oraz zachęcenie innych, aby aktywnie działali przeciw tzw. fake newsom, których jest tak wiele przede wszystkim w sferze wirtualnej. Będą dyskutować nad tym, jak przeciwdziałać pojawianiu się fałszywych wiadomości, a przede wszystkim, jak je wychwycić.

Fot. z archiwum szkoły

 

google_news
Studio_projektowe_d