Lider z Trzyńca nie do zatrzymania

W hicie kolejki hokejowej Tipsport Extraligi Oceláři Trzyniec pokonali Spartę Praga 4:2. Dzięki wygranej ekipa spod Jaworowego umocniła się na czele ligowej tabeli.

Pierwsza tercja nie była najlepsza w wykonaniu gospodarzy, z czego skwapliwie skorzystali prażanie. W 6. minucie gry Michal Řepík otworzył wynik spotkania, na co czerwono-biali odpowiedzieć nie potrafili. Natomiast w drugiej części pojedynku kibice z WERK Areny zobaczyli już zupełnie inną drużynę z Trzyńca. Waleczną, szybką, a przede wszystkim skuteczną. W 24. i 29. minucie rezultat meczu na korzyść miejscowych odwrócił Petr Vrána a w 34. gola dorzucił Martin Růžička i na drugą przerwę obie ekipy zjeżdżały przy stanie 3:1. W ostatniej tercji do siatki krążek kierowali Rostislav Martynek w 48. oraz Erik Thorell w 55. minucie i emocjonujące starcie zakończyło się rezultatem 4:2.