Nieprzypisany

Lifting – chemiczny czy laserowy?

Zbilansowana dieta, właściwa pielęgnacja oraz czas na relaks to czynniki, które mogą wpłynąć korzystnie na stan cery i opóźnić procesy jej starzenia się. Nie da się jednak zupełnie ich powstrzymać. Na twarzy z różnych przyczyn pojawić się mogą także przebarwienia. Poza tym skóra wraz z upływem czasu traci stopniowo swoją jędrność i elastyczność. Czy istnieje sposób, by przywrócić jej młodszy wygląd? Rozwiązaniem może okazać się wówczas lifting – chemiczny lub laserowy. W poniższym artykule omówiono te zabiegi.

Czym jest lifting laserowy i z wykorzystaniem nici?

To sposób na zredukowanie widocznych objawów starzenia się skóry poprzez działanie na nią wiązkami światła. Te wnikają w jej głąb, powodując mikrouszkodzenia, a jednocześnie pobudzając komórki do regeneracji. Z tego powodu lifting laserowy, o którym możesz przeczytać więcej na stronie: https://www.beautyaddress.pl/laserowy-lifting-twarzy/, jest stosowany w przypadku chęci pozbycia się widocznych zmarszczek i przebarwień skóry, jej wiotkości czy przy zaburzonym owalu twarzy. Do wykonywania tego zabiegu w klinice Beauty Address wykorzystuje się laser nieablacyjny, który nie powoduje przerwania ciągłości naskórka.

Istnieje natomiast jeszcze inny rodzaj liftingu – z zastosowaniem nici. W Beauty Address postawiono na nici PDO, które nie mają haczyków do podnoszenia tkanki, a więc nie pozostawiają śladów. O tym zabiegu dowiesz się więcej, przeglądając stronę: https://www.beautyaddress.pl/nici-liftingujace-pdo/.

Czym jest peeling chemiczny?

Jak sama nazwa wskazuje, polega on na wykorzystaniu substancji pochodzenia chemicznego do poprawy kondycji i wyglądu skóry. To jeden z zabiegów wykonywanych również w klinice Beauty Address Warszawa. Powoduje on złuszczenie naskórka, co stymuluje tkanki do odnowy. W tej metodzie korzysta się najczęściej z kwasów, antyoksydantów czy witaminy C. To komfortowy dla pacjenta zabieg i zupełnie bezbolesny. Ma on na celu oczyszczenie i odżywienie skóry, a także nadanie jej równego kolorytu i poprawienie elastyczności. Peeling chemiczny bywa też stosowany dla zredukowania zmarszczek. Poza tym korzystają z niego pacjenci z cerą trądzikową, która wymaga szczególnie dogłębnego oczyszczania. Choć peeling chemiczny uchodzi za bezpieczny i rzadko wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych, trzeba stosować się do zaleceń przed- i pozabiegowych.

Pamiętaj mimo wszystko, że każdy zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Na podstawie wywiadu z pacjentem dobierze on właściwą metodę do uzyskania omówionego wspólnie efektu, a także określi ewentualne ryzyko oraz przeciwwskazania, tak by lifting mógł być przeprowadzony bezpiecznie.

google_news