Bielsko-Biała Sport

Liga podsumowana, medale wręczone – ZDJĘCIA

Zakończyły się rozgrywki Bielsko-Bialskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Najlepsze drużyny i najbardziej wyróżniający się zawodnicy spotkali się na podsumowaniu sezonu.

– Po wielu tygodniach zaciętej rywalizacji na bielskim Orliku poznaliśmy mistrza najstarszej amatorskiej ligi piłki nożnej w mieście. Został nim najrówniej i najskuteczniej grający zespół, FC Piwnica. Mistrzostwo zostało przypieczętowane przekonywującą wygraną z ekipą Young Power – komentuje Konrad Hamerlak, organizator ligi.

Drugie miejsce zajął Pascal, trzecie Ratusz BGT, a nagroda fair-play powędrowała do FX Akademia.

Nie obyło się bez wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Łukasz Kaleta, najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi Radosław Łazio, a najlepszym bramkarzem Tomasz Borkowski. Wyróżnienia trafiły także do Mateusza Wołczyńskiegp (FC Piwnica), Jakuba Pilarza (Young Power) i Macieja Matejki (FC Piwnica).

W drugiej lidze bezkonkurencyjnym okazał się zespół FC Wu. Na podium uplasowali się także Mega Sport i Atepaa. Natomiast nagroda fair play powędrowała do ADPP. Najlepszym strzelcem był Ireneusz Luzak, tytuł MVP przyznano Krzysztofowi Janikowi, a najlepiej między słupkami spisywał się w drugiej lidze Tadeusz Okrzesik. Wyróżnieni zostali także Marcin Zacharek (ADPP), Tomasz Dybał (Atepaa), Michał Foltyn (Grupa Wsparcia) oraz Grzegorz Rodak (Mega Sport).

– Za nami dwanaście lat pięknej historii. Mam nadzieję, że trzynasty rok organizowania ligi nie będzie pechowym i uda się rywalizować bez lockdownów i obostrzeń. Dlatego już teraz zapraszam do zapisów na przyszły sezon – dodaje Konrad Hamerlak.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments