Lilianna Duraj trzecia na mistrzostwach Polski w judo! Wielki sukces młodej zawodniczki

W Rybniku wystartowały Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. Rywalizacja roczników 2009-10 była niezwykle zacięta, ale mamy medal!

Do startu w rywalizacji zgłoszonych zostało 428 zawodników ze 128 klubów. Łatwo nie było. Do zawodów przystąpiła bowiem sama śmietanka młodych zawodników z całej Polski, która wcześniej musiała zakwalifikować do mistrzostw poprzez specjalne eliminacje. I tak w zawodach wzięli udział zawodnicy KS Cieszyn Jakub Pijanowski i Lilianna Duraj ( Nadia Yacoubi z powodu kontuzji nie wystartowała w turnieju) oraz z Akademii Sparta Skoczów – Alan Lorek, Martyna Machała i Helena Wątorek. I tak po fantastycznym występie, Lilianna Duraj, mieszkanka gminy Goleszów wywalczyła trzecie miejsce oraz brązowy medal Mistrzostw Polski. To był znakomity wynik naszej zawodniczki! Strat w mistrzostwach zapewniła sobie wywalczając złoto podczas Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich – Puchar Polski w Opolu.

Jej konkurenci nie mieli tak owocnych startów. Jakub Pijanowski po świetnym rozpoczęciu turnieju i wygranej pierwszej walce przegrał z późniejszym wicemistrzem polski. Rywalizację ostatecznie zakończył na 9 miejscu. Alan Lorek odpadł w repasaży, Martyna Machała w eliminacjach, a Helena Wątorek zajęła 7 miejsce. – Ogromnie jesteśmy dumni i szczęśliwi, że zawodnicy naszego małego klubu reprezentującego powiatowe miasteczko po raz drugi w tym roku przywożą medal rangi mistrzostw polski w arcytrudnej dyscyplinie olimpijskiej jaką jest judo – podkreśla Arkadiusz Lipa, trener KS Cieszyn i dodaje. – Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku wywalczyliśmy medale mistrzostw polski judo w dwóch różnych grupach wiekowych, co mało któremu klubowi się udaje. Jesteśmy dumni, że zaznaczyliśmy obecność naszego Śląska Cieszyńskiego, jako jedyni z naszego powiatu przywożąc medal z tych mistrzostw! Zawodnicy z KS Cieszyn na co dzień trenują pod okiem właśnie Arkadiusz Lipy oraz Artura Walczaka.