Kultura i rozrywka Żywiec

Lipowa: Biblioteka poszukuje starych zdjęć

Lipowa na starym zdjęciu. Fot. Z archiwum Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej

Wkrótce Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej uruchomi facebookowy profil „Historyczna Lipowa”, aby archiwizować i popularyzować historię gminy Lipowa. Stąd też biblioteka zwróciła się do mieszkańców i osób pochodzących z gminy Lipowa z apelem o podzielenie się swoimi zbiorami.

Profil “Historyczna Lipowa” ruszyć ma w grudniu. Na stronie pojawią się zdjęcia i inne ciekawe materiały związane z historią gminy Lipowa.

Jeżeli ktoś posiada stare zdjęcia z terenu gminy Lipowa, ukazujące historyczne momenty z życia wsi, wydarzenia, uroczystości, ale także codzienne życie mieszkańców, krajobrazy, budynki, czy inne interesujące elementy i zechciałby podzielić się takimi materiałami z biblioteką, to proszony jest o kontakt z naszą biblioteką. Oczywiście wszystkie materiały zostaną zeskanowane przez pracowników biblioteki, a oryginały wrócą do właścicieli. Serdecznie prosimy o przekazywanie informacji swoim najbliższym. Im więcej osób dowie się o tej inicjatywie, tym ciekawsze materiały biblioteka będzie mogła potem zaprezentować. Często nie wiemy, jak cenne pod względem historycznym materiały posiadamy w swoich domach – podkreśla Sylwia Wróbel, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej.

Z biblioteką kontaktować można się obecnie telefonicznie 33 867 16 74 lub e-mailowo [email protected] Można również napisać wiadomość na facebookowym profilu biblioteki https://www.facebook.com/bibliotekalipowa.

 

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments