Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Wykolejenie pociągu towarowego w Czechowicach-Dziedzicach (aktualizacja)

W nocy na stacji Czechowice-Dziedzice doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Nikomu nic się nie stało. Są duże zmiany w kursowaniu pociągów.

Spółka Koleje Śląskie informuje, że w związku ze zdarzeniem pociągi ze stacji Katowice kończą swój bieg w stacji Pszczyna, pociągi ze stacji Żywiec dojeżdżają do stacji Czechowice – Dziedzice, na odcinku Pszczyna – Czechowice – Dziedzice uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa, a niektóre pociągi kierowane będą drogą okrężną przez Oświęcim.

– Sytuacja jest dynamiczna. Obecnie brak informacji dotyczącej terminu końca utrudnień w miejscu zdarzenia.
Zachęcamy pasażerów do korzystania z naszej infolinii, gdzie można zaczerpnąć wszelkich informacji. Będziemy również stale przedstawiać aktualny stan rzeczy w naszych mediach społecznościowych – informuje Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Infolinia: 32 428 88 88.

***

Jak informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe do wykolejenia czterech wagonów pociągu towarowego relacji Zduńska Wola – Czechowice-Dziedzice doszło o 1.20.

– Nie było  i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują przy wkolejeniu wagonów. Komisja ustali okoliczności zdarzenia. Ustalany jest zakres prac i czas niezbędny do zapewnienia przywrócenia ruchu. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko Biała. Natomiast pociągi spółki PKP Intercity kierowane są na trasę zmienioną przez Brzeszcze-Jawiszowice i Mysłowice. W Sosnowcu powołany został zespół składający się z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i przewoźników, który na bieżąco zarządza ruchem. Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach – podkreśla Katarzyna Głowacka.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
emeryt PKP
emeryt PKP
5 miesięcy temu

Dzisiejsi tak zwani dziennikarze nie wiedzą,że dyspozytura ,która odpowiada za prowadzenie ruchu jest po to powołana,aby również zarządzać ruchem w sytuacjach awaryjnych.Nikogo nie trzeba do tego powoływać.Ci przewoźnicy będa tylko w prowadzeniu ruchu przeszkadzać,starając się przepchać swoje pociągi kosztem innych ,też przewoźników.

Tadeusz
Tadeusz
5 miesięcy temu

Czy przewidywane są okolicznościowe selfie z wykolejonym?

Marek
Marek
5 miesięcy temu

Sytuacje jest dynamiczna…hahaha
Towarzyszu Malysz zdjecie wykolejonego pociagu w oddali czy co???

Czytelnik
Czytelnik
5 miesięcy temu

Gdzie jakieś foty? Dziennikarz nie był na miejscu?

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Nie ma na zdjęciu wykolejonego pociągu.