Wydarzenia Żywiec

Lipowa: Śluby w nowym miejscu

Fot. UG Lipowa

Otwarte w czerwcu Miejsce Aktywności Społecznej w Lipowej służy od niedawna także jako sala ślubów.

Do tej pory za salę, w której w gminie Lipowa ślubów cywilnych udzielano w sali narad znajdującej się na drugim piętrze Urzędu Gminy.

MAS to przestronna sala w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowej, którą gmina wydzierżawiła i wyremontowała w tzw. systemie gospodarczym.

O przeniesieniu miejsca udzielania ślubów zadecydował wójt Jan Góra, biorąc pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze sala, w której mieści się MAS jest zlokalizowana na parterze, pozbawiona barier architektonicznych i łatwo przemieścić się do niej z pobliskiego parkingu. Po drugie, jest bardzo duża, dzięki czemu można organizować w niej śluby na kilkadziesiąt osób, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, a to niemała zaleta w czasie pandemii. Po trzecie, jest multimedialna, przez co może sprostać nawet nietuzinkowym życzeniom odnośnie oprawy muzycznej lub wizualnej ceremonii.

– Bardzo istotne jest to, że możemy błyskawicznie zmienić przeznaczenie tego miejsca. Tym sposobem w południe mogą się tam odbywać warsztaty, a już godzinę później uroczysta ceremonia ślubna – podkreśla Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa.

 

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments