Sport Cieszyn

Rajdowe Mistrzostwa Polski: Szeja w Świdnicy

Fot. Janusz Boruta

2-4 października odbędzie się Rajd Świdnicki-Krause. Dolnośląski klasyk będzie trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2020. Faworytów do zwycięstwa należy upatrywać w gościach z Finlandii – Jari Huttunen i Mikko Lukka po zwycięstwach w Rzeszowie i Chorzowie będą chcieli powtórzyć swój wyczyn w Świdnicy.

Jari Huttunen i Mikko Lukka (hyundai i20 R5) otwierają listę zgłoszeń do Rajdu Świdnickiego-Krause. Z numerem dwa trasy przemierzać będą Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (skoda fabia R5 evo), zaś z trójką wystartują Łukasz i Tomasz Kotarbowie (citroen C3 R5).
Aż czternaście samochodów zostało zgłoszonych w klasie 2, przeznaczonej dla najmocniejszych maszyn R5. Dziewięciu kierowców powalczy o zwycięstwo w klasie Open 4WD. Tam po dwóch rajdach prowadzi Jarosław Szeja (subaru impreza STi). O zwycięstwo oprócz zawodnika z Ustronia powalczą też z całą pewnością Jacek Jurecki i Wojciech Chuchała (obaj ford Ffiesta proto).
Organizator przygotował dziewięć odcinków specjalnych. Ściganie wystartuje w sobotę, 3 października. Wtedy to o 17.00 rozpocznie się pierwszy przejazd przez widowiskowy superoes w centrum Świdnicy. W niedzielę, 4 października, odbędzie się sześć odcinków specjalnych.

Po dwóch rajdach sezonu Jari Huttunen prowadzi w mistrzostwach Polski z przewagą 14 punktów nad drugim Grzegorzem Grzybem. Pierwszą trójkę kompletuje Łukasz Byśkiniewicz. Ustronianin Jarosław Szeja zajmuje siódmą lokatę.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments