Bielsko-Biała Sport

ŁKS za mocny. Bielszczanki zagrają o brązowe medale | ZDJĘCIA

W drugim meczu półfinału play-off Tauron Ligi w siatkówce kobiet BKS Bostik Bielsko-Biała uległ przed własną publicznością ŁKS Commercecon Łódź 0:3. Podopiecznym trenera Bartłomieja Piekarczyka pozostaje więc walka o brązowe medale mistrzostw Polski.

Pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando łodzianek. Gospodynie nie były w stanie zatrzymać skutecznych ataków faworyzowanych rywalek a same miały trudności z przebiciem się na ich stronę. Efekt był taki, że obie partie bielszczanki przegrały znacząco 15:25 i 18:25. Dopiero w trzeciej siatkarki BKS-u nawiązały walkę z przeciwniczkami, prowadząc przez większą część seta. W końcówce, przy prowadzeniu 24:23, miały nawet piłkę setową po swojej stronie, ale nie potrafiły tego wykorzystać. Ostatecznie tą zaciętą i emocjonującą rozgrywkę 27:25 wygrały zawodniczki ŁKS-u, pieczętując swoją wygraną w całym spotkaniu i półfinale.

– Pierwszy set był zły w naszym wykonaniu, w drugim zaczęliśmy walczyć, ale dopiero w trzecim pokazaliśmy, że potrafimy grać na dobrym poziomie. Zespół ŁKS to jest topowa drużyna, która zagrała bardzo dobre zawody, zarówno u siebie jak i w naszej hali. Nie potrafiliśmy się tej dobrej grze rywalek przeciwstawić, choć próbowaliśmy. Taki jest sport. Na ten moment ŁKS ma lepszy zespół i zasłużenie awansował do finału. Nam pozostaje walka o brązowe medale, więc nie możemy zwieszać głów. Gdybyśmy je zdobyli, byłby to wielki sukces – powiedział trener BKS Bostik Bartłomiej Piekarczyk.

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (15:25, 18:25, 25:27)
BKS Bostik: Dominika Pierzchała, Julia Nowicka, Martyna Borowczak, Julia Mazur (L), Agata Nowak (L), Magdalena Janiuk, Karina Chmielewska, Nikola Abramajtys, Maja Szymańska, Paulina Majkowska, Weronika Sobiczewska, Paulina Damaske, Majka Szczepańska-Pogoda.

google_news