Porady i inspiracje

Lokale do wynajęcia Kraków. Gdzie szukać atrakcyjnych ofert?

Kraków jest jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji w naszym kraju. Przyciąga nie tylko turystów, ale też inwestorów. Z uwagi na to, że jest to miasto uniwersyteckie, ważny ośrodek kulturalny oraz kolebka historii, każdego roku stolicę Małopolski odwiedza szereg osób. Ten potencjał wykorzystują przedsiębiorcy, decydując się na to, aby w Krakowie otworzyć oddział swojej firmy lub rozpocząć tu całkiem nowy biznes. W zależności od profilu działalności potrzebny będzie inny lokal użytkowy lub punkt usługowy. Gdzie szukać takich ofert i na co zwrócić uwagę zapoznając się z nimi bliżej?

Czy Kraków Stare Miasto to jedyna atrakcyjna lokalizacja?

Centrum życia skupia się oczywiście wokół krakowskiego rynku. To z pewnością jedno z najlepszych miejsc na lokal gastronomiczny. Ilość turystów i mieszkańców odwiedzających każdego dnia te okolice sprawia, że jest tu tłoczno, gwarno i w restauracjach oraz kawiarniach trudno jest czasem znaleźć wolne miejsce. Powoduje to oczywiście, że lokale użytkowe są tutaj najdroższe. Ceny wynajmów za metr kwadratowy z roku na rok szybują w górę. Rzadko zdarza się też, aby można było znaleźć tu coś wolnego.

Lepiej prezentuje się sytuacja w okolicznych uliczkach. Kraków Stare Miasto to nie tylko Stary Rynek. Ceny nadal są wysokie, ale rotacja wynajmujących jest większa. Szanse na to, aby znaleźć tu lokal usługowy, są zatem bardziej realne. O tym, jaka będzie ostateczna cena decyduje oczywiście metraż, wyposażenie oraz to, czy lokal usytuowany jest na parterze, czy też na wyższej kondygnacji budynku.

Przestronny lokal znajdujący się przy jednej z główny ulic zawsze będzie sporym wydatkiem. Dlatego podejmując decyzję o wynajmie dobrze jest brać pod uwagę, czy biznes jest bardziej sezonowy, czy można liczyć na stałe dochody przez cały rok. Lokale do wynajęcia Kraków pojawiaj się zarówno w agencjach nieruchomości, jak i są umieszczane na różnego typu portalach ogłoszeniowych. Warto być z nimi na bieżąco, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Jak znaleźć w Krakowie atrakcyjny lokal użytkowy?

Z pewnością nie jest łatwo znaleźć idealny lokal użytkowy. Poszukiwania dobrze jest zacząć od wyboru lokalizacji. Każdy rodzaj działalności ma bowiem inne priorytety odnośnie miejsca, które będzie dla niego odpowiednie. Lokal gastronomiczny bistro nie zawsze musi znajdować się w centrum, ale za to nie powinno być problemy, aby do niego dotrzeć. Trudności z tym mogą odstraszać klientów.

Z kolei lokal handlowo-usługowy nie musi znajdować się na parterze budynku. Przy dobrym oznakowaniu równie dobrze może znaleźć się na piętrze lub w bramie oficyny. Ważne jest, tylko aby dać klientom jasno znać, gdzie się on znajduje.

Przeznaczony na wynajem lokal użytkowy można też znaleźć w różnego typu centrach handlowych. Oprócz sklepów i lokali gastronomicznych bez problemu można tam otworzyć lokal usługowy taki jak pralnia, czy punkt krawiecki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ceny będą dosyć wysokie. Jeśli nie zależy nam na miejscu, które każdego dnia odwiedza wielu ludzi, bo mamy już zbudowaną bazę klientów, to dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie miejsca na parterze budynku mieszkalnego.

Kraków, podobnie jak inne duże miasta prężnie się rozwija. Powstają zatem nowe osiedla i inwestycje. To doskonałe punkty, w których warto jest szukać ofert lokali na wynajem. Może być to dobrym rozwiązaniem, które pozwoli przedsiębiorcy zoptymalizować koszty prowadzonej działalności. Często ceny są tam niższe niż w centrum.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments