Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Lokalizatory GPS – kiedy mogą się przydać?

W dzisiejszych czasach lubimy trzymać rękę na pulsie – chcemy wiedzieć, gdzie znajdują się ważni dla nas ludzie czy cenne przedmioty. Urządzeniami, które pozwalają nam to ustalić, są lokalizatory GPS. W jakich konkretnych sytuacjach mogą nam się one przydać?

Jakie lokalizatory GPS wziąć na wakacje?

Wybierając cel wakacyjnych podróży, coraz częściej decydujemy się na zagraniczne kierunki. Zawsze jest to doskonała okazja do poznawania nowych ludzi, miejsc, kultur i obyczajów. To jednak również okazja do zgubienia bagażu lub, co gorsza, do zgubienia drogi przez naszych bliskich.

By zminimalizować podobne ryzyko, warto wypróbować lokalizator GPS LM001 z czasem pracy do 2 tygodni. Jest to urządzenie, którym możemy zarówno zadbać o bezpieczeństwo bliskich, jak i naszych rzeczy. Niewielkie rozmiary pozwalają na bezproblemowe ukrycie lokalizatora w walizce lub kurtce, gdzie będzie on w stanie przez długi czas podawać położenie, z dokładnością do 5 metrów. Wbudowana bateria wystarczy na 14 dni ciągłego śledzenia lub nawet 300 dni pracy, w trybie czuwania. Informacje o pozycji lokalizatora możemy otrzymywać za pomocą SMS lub samodzielnie sprawdzać ją na dedykowanej stronie.

Lokalizatory GPS dla uprawiających sporty

Urządzenie lokalizujące to sprzęt, który może się również przydać fanom aktywności na świeżym powietrzu. Część sportów, np. bieganie lub kolarstwo, wiąże się z pokonywaniem znacznych odległości, o różnych porach dnia. W takich wypadkach trudno przewidzieć wszystkie ewentualności, dlatego warto wziąć pod uwagę dodatkowe zabezpieczenie.

Przykładem urządzenia, które może się sprawdzić w tej roli, jest lokalizator GPS w zegarku na rękę. Posiada on wygląd i funkcjonalność klasycznego smartwatcha, dzięki czemu nie utrudnia użytkownikowi uprawiania aktywności. By otrzymać link do mapy z lokalizacją urządzenia, wystarczy wysłać komendę na numer karty SIM znajdującej się w zegarku. Wykorzystanie technologii GSM umożliwia również wykonywanie obustronnych połączeń głosowych, nasłuch otoczenia na żywo czy zaprogramowanie połączenia SOS. Bateria lokalizatora wystarcza na 5 dni pracy w trybie spoczynku i około 4 dni pracy, z włączoną lokalizacją.

Lokalizator dla pupila

Chyba niemal każdy właściciel psa lub kota musiał się kiedyś zastanawiać, gdzie znajduje się jego czworonożny przyjaciel. Zarówno psom, jak i kotom, zdarza się wybrać na samotny spacer, by „odetchnąć wolnością”. Niestety, późniejsze znalezienie zwierzęcia nie jest wcale proste.

By uniknąć problemów z tym związanych, warto zainwestować w urządzenie, takie jak np. obroża z GPS. Lokalizator dla psa (lub kota) posiada wbudowany moduł GSM, właściciel czworonoga może zatem za pomocą komend, uzyskać raport na telefon lub dedykowaną stronę, z precyzyjną lokalizacją zwierzęcia. Urządzenie wyposażono także w wytrzymałą obudowę chroniącą przed uszkodzeniami oraz baterię, wystarczającą nawet na 300 godzin pracy.

Bezpieczne auto, bezpieczny rower

Lokalizatory GPS to jedna ze skuteczniejszych metod walki ze złodziejami, np. samochodów czy rowerów. O ile nie powstrzymają rabusia, o tyle pomogą nam w tym, co najważniejsze – w odzyskaniu skradzionego pojazdu. Zakup dodatkowego zabezpieczenia GPS warto rozważyć, nawet jeśli nasz samochód posiada fabryczny lokalizator. Informację o jego umiejscowieniu bardzo łatwo zdobyć np. w Internecie, przez co istnieje duże prawdopodobieństwo, że złodziej będzie wiedział, gdzie go szukać.

Jednym z przydatnych rozwiązań może być system lokalizacji GPS AlfaTrack S-301 z lokalizatorem GL-300. Mocowanie magnetyczne zastosowane w urządzeniu zapewnia szybką i prostą instalację, w dowolnie wybranym miejscu, co zmniejsza ryzyko wykrycia. Po montażu, lokalizator jest w stanie podawać informacje o położeniu pojazdu w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na bezpłatną aplikację mobilną lub platformę internetową. Zaletą urządzenia, jest dostępność dwóch systemów lokalizacji – GPS i GLONASS, dzięki czemu szansa na utratę sygnału jest znikoma. Daje to natomiast ogromną precyzję pomiarów – dane są podawane z dokładnością do 2 metrów.

Urządzenia lokalizując to sprzęt, który może pomóc nam w dbaniu o bezpieczeństwo nas samych, naszych bliskich czy cennych dla nas rzeczy. Gdzie warto zatem je kupić? Wysokiej klasy lokalizatory GPS znajdziemy m.in. na https://www.alfatronik.com.pl/lokalizatory-gps-alfatrack-c-9.html. Bogata oferta sklepu, z pewnością ułatwi nam dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
2 lat temu

Ale taki sprzęt w rękach psychopaty może służyć np do prześladowania